Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sok ember miért kíváncsi más...

Sok ember miért kíváncsi más véleményére és miért tesz fel ide kérdést ha úgy bemagyarázza magának és a többieknek is az igazát? Akkor mi értelme ki írni a kérdsét ha ő úgy is jobban tudja a választ?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdéssel találkoztam már itt ahol az illető feltesz egy kérdést és elkezd pampogni és nyomatja az igazát.Miközben azért teszi fel egyértelműen hogy mások elmondják a véleményüket..Így van értelme?
2012. szept. 12. 15:28
 1/6 anonim válasza:
45%
akkor most te is más véleményére vagy kíváncsi. Nem?
2012. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értettem soha. Talán ezek az emberek nem véleményt várnak, hanem megerősítést.
2012. szept. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én speciel ilyen esetekben arra vagyok kíváncsi, hogy mások MIÉRT gondolják úgy, ahogy, tudják-e az okát esetleg, mi vezetett bennük odáig, hogy azt higgyék, amit. Sok esetben ugyanazt gondoljuk többekkel, de szinte biztos, hogy más-más okokból. Na engem mindig is ez érdekelt. Pl. tegyük fel, hogy téma a hit. Miért hisz valaki, mi volt az a momentum, ami meggyőzte őt Isten létéről, vagy csak így nőtt fel? Miért nem hisz valaki, még ha esetleg így is nevelték, mik voltak azok az okok, amelyek arra sarkallták, hogy szerinte nem létezik Isten? Ezek szubjektív dolgok, és ha ezeket pl. el tudjuk magyarázni, hogy miért van így, akkor egy picit legalább ismerjünk önmagunkat.

Másrészt meg egy kérdés sokszor lehet vitaindító is, amelyben a kérdezőnek is megvan mniden joga, hogy kiálljon a véleménye mellett, ha nem ért egyet egy válasszal.

2012. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, van ilyen. nem, nincs értelme. de ez nem a te problémád, felesleges ezzel foglalkozni. megpróbálsz segíteni, de van, akin nem lehet. ennyi, ezt el kell fogadni. ha ilyet olvasok, nem követem a kérdést, mert nem látom értelmét felelslegesen időt és energiát ölni a dologba.sokan csak önmegerősítést kersenek itt, pedig az építő kritika, egy-egy más nézőpont többet segít a bólogatásnál. aki ezt nem látja be, annak nem válaszolgatok :)
2012. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
éretlenség, alacsony fokú önismeret, ami még egy bizonyos korosztálynál okés, és természetes
2012. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
most miért lettem lepontozva???:/
2012. szept. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!