Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fel tudom venni a saját...

Fel tudom venni a saját csomagomat a postán, ha hivatalosan még nem vagyok bejelentve a szállítási címre?

Figyelt kérdés
Szeretnék neten rendelni, de mivel dolgozom, valószínűleg nem leszek otthon, amikor megérkezik a csomag. Nemrég költöztem új albérletbe, hivatalosan még nem vagyok bejelentkezve és azt hallottam, hogy postán csak akkor adják oda a csomagot, ha bizonyítani tudom, hogy ott lakom, ahova rendeltem. Ami abszurd, hiszen ha az én nevem van rajta, akkor nyilván én rendeltem.

2012. szept. 16. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Át tudod venni.Az értesítő kell hozzá és egy fényképes igazolvány.A lakcímet csak akkor kell igazolni ha családtag veszi át a küldeményt.
2012. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első válaszoló, lakcímkártya is kell, papíron.

és ha a lakcímkártyádon más cím van mint a csomagon, az a posta szemszögéből azt jelenti hogy a csomag nem a Tied.


az már részletkérdés, meg ugye emberség is van a világon, ezért a postán azért adják oda mert bevitted az értesítőt.

ha nem viszed az értesítőt és még a tartózkodási helyed is más, ne is reménykedj.(kivétel, ha valamelyik postai alkalmazott ismer, és kezeskedik érted, és azért hogy ne legyen félreértés)

2012. szept. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok-mellesleg letétes egy budapesti postán.A címzett esetében az értesítő helyettesíti a lakcímigazolványt...
2012. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első mondja jól, címzett esetén nem kell bejelentett lakcím a címhelyre...
2012. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tőlem mindig kérték a lakcímkártyát is. Akkor az csak protokoll volt? Ha azt mondtam volna neki, hogy nincsen, vagy hogy nem az a cím van rajta, akkor is oda kellett volna adnia. Nem emberséges oldalát nézve,hanem a hivatalosat?
2016. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!