Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudnék csalán növényt...

Hol tudnék csalán növényt (egészben, töveset) venni vagy csak találni?

Figyelt kérdés

Budapesti lakos vagyok és sajnos a városon belül nem igazán találok sehol sem "vadon" növő csalánt. Mindenképpen tövestől kellene.

Előre is köszönöm!

u.i.:gyógynövényboltban, kertészetben és még (tudom hülyeség de) faiskolában is jártam és sehol nincs...

akár még fizetnék is érte! :-)



2012. okt. 17. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármelyik erdő szélén.
2012. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Budapesten melyik erdő szélén keressem? :)
2012. okt. 17. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán a margit-sziget eggy elfeledettebb részén is van...de talán eggy lepukkantabb kerületnél a fal tövében is lehet.De szabadmegkérdeznem hogy mire kell?
2012. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Lehet megnézem a Margit-szigeten (habár a közterületisek sűrűn vágták eddig ott a "füvet", "gyomokat" ).

És persze meg lehet kérdezni, lumbágóra kell, mert a nyersen leszedett levelet belenyomkodva a bőrbe enyhíti a fájdalmakat és segít a gyógyulásban a benne található hangyasav miatt.

2012. okt. 18. 14:57
 5/5 Bea1202 válasza:
Gyere le nyáron ide Somogyországba, a mi kertünkből az összeset elviheted, nekem ugyan nem kell, ahányszor én már életemben beleestem egy-egy kupacba, soha nem leszek reumás :)
2013. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!