Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a helyes válasz?...

Melyik a helyes válasz? (kérdések lent) Sürgőős

Figyelt kérdés

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET !!!! A BAROMSÁGOKTÓL KÍMÉLJETEK , ÉS HA TUDOD INDOKOLD MEG LÉGYSZÍVES! További szép napot! Laci


3. 1m magasról leejtett labda 70 cm magasra pattan. Milyen magasra pattan másodjára?


a)kb30cm b)kb 40cm c)kb50cm


6. Egy autó az út első felét 50km/h sebességgel teszi meg. Mekkora sebességgel kell megtenni a másik felét, hogy átlag sebessége 60km/h legyen?


a)70km/h b)nagyobb mint 70km/h c)kisebb mint 70km/h


7. Két test közötti gravitációs vonzóerőt négyszeresére akarunk növelni. Hogyan járjunk el ? növeljük kétszeresére a:


a)az egyik test tömegét b)mindkét test tömegét c) köztük lévő távolságot


8. Égés közben melyik anyag lángjának a legmagasabb a hőmérséklete?


a)akácfa b)kőszén c)földgáz


11. Ha szabadesés segítségével szeretnénk vizsgálni, hogy milyen érzés biztonsági öv és légzsák nélkül 50km/h sebességgel falnak ütközni, akkor milyen magasról kell leugranunk ?


a)kb 2m b)kb 5m c)kb 10m


12. Melyik eszköz nem használható rendeltetésszerűen egy a Föld körül keringő űrállomáson ?


a)injekciós tű b)nyaklánc c)grafitceruza


13.Merre található a Hold a harmadik negyed idején éjfélkor?


a)kb. nyugat felé b)kb. dél felé c)kb kelet felé


És az utolsó !!!

14. Miközben a 4°C hőmérsékletű vizet 8°C-ra melegítjük


a) nő a térfogata b) nő a sűrűsége c) tömege nő



2012. nov. 7. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

fel erdemi valaszt kapsztolem, de csak mert annyira surgoos:)

3. kerdes (ami az elso nalad...) milyen labada? tomor gumi, vagy felfujt? mennyire van felfujva. mennyire rugalmas anyagbol keszult, ha tomor? (szoval nem tudom, de szerintem ezek fontos tenyezok)

6. 70 km/h-val mert a (50+70)/2=60

7. szerintem a b, de lehet hogy az a, mar nem emlekszem.

12. injekcios tu (ki kell nyomni belole a levegot, hogy hasznalhato legyen, de ha nincs gravitacio, akkor a folyadek is lebeg, tehat nincs legbuborek benne felfele tartva se)

14. a

jo reg kellett ilyen kerdesekkel foglalkoznom, de te itt csinalod a hazid? mindegy, engem elszorakoztatott, kar hogy teged nem:(

2012. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia ! :) Köszi ! Én meg csináltam csak a 14-ből ezeket nem tudtam és azt hittem nemválaszol senki ! Mellesleg 1kivételével jók lettek ;)
2012. nov. 7. 20:48
 3/4 A kérdező kommentje:

*jókat írtam

A 11-esben tudnál segíteni ?

2012. nov. 7. 20:50
 4/4 A kérdező kommentje:

Gondolom gumi labda ! Oda 40-et karikáztam be! /tömör nem lehet mert akk nem pattan vissza 70cm-t/ és azért a "b"-t választottam mert 100cm-30cm=70cm második pattanás 70-30=40cm remélem jó !

Majd lesz még egy másik nem most ! Segítesz benne ha netán lenne olyan amit nem találok meg neten ?

Előre is köszi üdv!

2012. nov. 7. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!