Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit csinaltatok volna, ha...

Ti mit csinaltatok volna, ha elmentek a haverokkal az erdobe satorozni/airsoftozni es megprobalja valaki ellopni a bicikliteket az este kozepen a falutol 5km-re?

Figyelt kérdés
Egyszer csak hallotunk valamit a bicoktol gondoltuk valami allat, de tovabb hallotuk es amikor mar fura volt hogy enyit babralodik egy allat a biciklinnkel akkor oda mentunk, hogy hat mi a p**sa van mar ott es addigra egy embert lattunk mivel haverom ravilagitott egy eleg eros lampaval majd en ra lottem egy jo adag loszert (400fps-es m4-esembol) erre az ember egy k***a nagyot orditott es eldobta a bicot es inkabb futott. Az este nem aludtuk es a bicajokat is levittuk a satorok melle. Szerintetek helyesen cselekedtem?

2012. nov. 8. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Szilvásbuktát.
2012. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
(400fps-es m4-esembol) ???? magyarul ha lehet, hagyjuk a szaknyelvet nem vagyok special forces...
2012. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Am jól tetted, védted a tulajdonod.


A 400 FPS az az, hogy egy perc alatt annyit tud kilőni az adott fegyver, az M4 pedig a fegyver típusa.

2012. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól tetted:D

Remélem a fejét lőtted:DD

2012. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Naná, hogy jól tetted.
2012. nov. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hun46y3 válasza:

A hármas válaszolónak írnám: Az FPS-nek nincs köze a tűzgyorsasághoz. Az FPS a fegyver tűzereje, a kérdés feltevője ezzel tisztában van, így nem részletezem tovább.


Hogy amit tettél, oké-e azt nem tudom pontosan. Nem legális, ez biztos, mert airsoft fegyvert csak magánterületen, vagy erre a célra fenntartott helyen lehet használni, így eleve, hogy egy random erdőben airsoftoztatok nem szabályszerű, de ez lényegtelen.

Januártól életbe lép egy új törvény az önvédelemmel kapcsolatban. Ma még a támadással egyenjogú védelmet lehet alkalmazni, így ha megüt valaki, nem szedhetsz elő kést. Ha késsel fenyegetnek, nem lőheted le. Januártól ez változik, onnantól bárhogy védekezhetsz, tehát ha este valaki a házadban matat, le is lőheted, ha veszélyeztet.

Ez a száraz törvény és unalmas szabályok maszlaga.


Én azt mondom, hogy helyesen tetted, bár először felszólítottam volna, hogy húzzon a p*csába vagy lövök, lőfegyver van nálam. Esetleg rávilágítok a fegyverre egy pillanatra hogy lássa, nem viccelek. Ha nem működik együtt, lövök.


Lényeg, hogy elméletileg nem szabályos, de amúgy én is hasonlóan cselekedtem volna. Veszélyes szitu, nem tudhattad, hogy a csávó csak a biciklit akarja, vagy mást is.

2012. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Törvénybe ütköző amit csináltál? Igen, több ponton is. Helyesen cselekedtél? Lehet igen, de lehet hogy nem.

Ezt csináltam volna a helyedben? Valószínűleg igen.


Így utólag már könnyű okosnak lenni hogy mit kellet volna csinálni és mit nem. Valószínűleg a legjobb megoldás lehet hogy az lett volna hogy elsőnek felszólítani és megmutatni az airsoftot, az valószínűleg mér jobb belátásra bírta volna. De kinek van ilyenkor ideje végiggondolni minden eshetőséget nemde?

2012. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!