Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az életkorunk kifejezése...

Az életkorunk kifejezése esetén helyes-e ha azt mondom magamra ha már elmúltam pl.38 éves, hogy 39. -dik éves vagyok? Az egyik cimborám szerint ez egy ökörség. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég hülyén hangzik.

Amúgy meg ha betöltötted a 38-at, de még nem vagy 39, akkor te 38 éves vagy. Ezen mit kell ragozni? Vagy azt mondhatod, hogy 39 leszel mondjuk jövőre.

2012. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez oltári nagy baromság!!Amíg elnem jön az a nap amikor születtél addig 38 vagy majd attól a naptól leszel 39,ha már eljött a születésnapod.Milyen hülyeséget tudnak kitalálni emberek:(
2012. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:

Tényleg nem szoktuk így mondani, noha logikaliag helyes. Ha 38 éves és 10 hónapos vagy, akkor esetleg a következők lehetnek helyesek, ha mindenképpen 39-et akarsz mondani:

- Januárban töltöm be a 39. évemet.

- Két hónap híján 39 éves vagyok.

- A 39. évemet taposom.

- A 39. évemben járok.


De általában azt a korral szoktuk magunkat meghatározni, amit már betöltöttünk, tehát ami már letelt. Tehát te 38 éves vagy. Így szoktuk mondani.

2012. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyukám szokta mindig ezt csinálni!!


Amikor 19 éves voltam akkor: "Már 20 éves vagy és még mindig nem tudod hogy..."

Amikor 22 éves voltam akkor pedig: "Te már 23 éves vagy. Tudhatnád hogy..."


:D


Szóval tökmindegy. Ha nekik ez esik jól hogy egy évet felfelé csalnak, egészségükre. Hiába mondtam neki hogy "még csak 19 vagyok", semmi hatása...

Vannak ilyen emberek, fene tudja miért... :D De szerintem is nagy hülyeség. Addig amíg hivatalosan be nem töltöd a 39-et addig 38 vagy.

2012. nov. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!