Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagáltok arra ha...

Ti hogyan reagáltok arra ha egy néni/ bácsi a buszon kiönti mellettetek a lelkét csak úgy, és csak ontja magából a szót?

Figyelt kérdés
Elkezd beszélni és vége-hossza nincs a panaszkodásnak, és a családja pocskondiázásának, vagy épp a kis unokája dolgainak. Mindez téged fáraszt, untat, vagy egyáltalán nem érdekel? Hogy viselkedsz vele ilyenkor? Velem jó párszor előfordult hogy amíg a buszról le nem szálltam addig lökte nekem és nem is érdekelte hogy én mit gondolok...Ezek az emberek egyedül élnek, nincs akinek elmondják én ezt megértem.

2012. nov. 20. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk nincs városi tömegközlekedés, de a sarki kisboltban dettó ugyanez van. Nincs kinek panaszkodni, de én úgy vagyok vele hogy nekem se panaszkodjon, megvan mindenkinek a saját élete, problémái, nem tudok hozzá jóképet vágni, vagy tanácsot adni, és azzal hogy kiönti a lelkét valami idegennek, nem fog változni semmi. És úgy van ahogy mondja a kérdező, megállás nélkül dől belőle a szó, a véleményedre igazából nem is kíváncsi, mondok rá valamit, de azt meg se hallja. na ilyenkor szoktam ellépni.
2012. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 klopusz ***** válasza:
41%

Szia!


Valóban úgy van, ahogy mondod. Az ilyen kis öregeknek nincs ember a környezetében, akinek panaszkodhatnak, hát választanak egy idegent.

Engem nem szokott zavarni, ha időm engedi, végighallgatom. Én szeretek emberekkel kommunikálni és tudom, hogy ez a másik félnek megkönnyebbülést jelent. Persze vannak olyanok is, akik csak panaszkodni tudnak. Az ilyen embereket csak sajnálni tudom a megkeseredettségükért.

2012. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Szeretem végighallgatni, ha a beszélőnek van agya is hozzá, hogy meghallja, amit mondok. És nem az öregkori téveszmékre, esetleges szenilitásra gondolok. Egyszer volt egy nő, akivel a vonaton beszéltem, hát az ritka sötét volt. Sokat panaszkodott, és az istennek se tudtam pár igen finom kritikával észhez téríteni, hogy az alkoholista férjét nem kéne pátyolgatnia, hanem dobja ki a fenébe. Szó szerint süket fülekre találtam. Ez az, ami idegesít!
2012. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
ha zavar nézz rá rémülten, és suttogva kérdezd meg tőle: Jaj, csókolom, maga lát engem?!
2012. nov. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Régen olyan helyen dolgoztam, ahol tobzódtak az ilyen emberek.

A módszer egyszerű, néhány dologra visszakérdezek, hogy érezze, figyeltem a mondandójára és utána egy szimpla kifogással, ami mindig egy személlyel kapcsolatos, lelépek.

Hosszú évek tapasztalatai alapján kifejlesztett technika :)

2012. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Így válunk egymás iránt érzéketlenné, hogy meg sem hallgatjuk egymást. Bizony van úgy, hogy már nem bírjuk magunkba tartani a szót, jó lenne másikkal beszélgetni. De nincs kivel. Sok az érdekbarátság, de nagyon sokaknak ebből nem kell!! Az igaz barát aki meghallgatna az nincs. Akkor már jobb egy idegen.

Meghallgatni, lehet hogy fárasztó, de egy másik emberrel foglalkozni. Inkább fogd fel úgy, hogy valamiért az embereknek nem vagy láthatatlan, és valami kifolyó okból megnyílnak neked. Ez egy adottság is lehet!

2012. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem hallgasd végig. Rengeteg ilyen idős ember magányos, nem tudnak kivel beszélni. Lehet, hogy párjuk már meghalt, lehet, hogy kiröpült gyerekeik messze költöztek, ritkán látogatják őket. Valakivel beszélniük kell és némelyikük ezt buszozás közben teszi. Nálam is többször volt ilyen. Volt amiből semmit nem értettem a buszon lévő hangzavar miatt, de mosolyogva végighallgattam, majd megvártam amíg leszáll, vagy amíg nekem kell leszállnom.
2014. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!