Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Túl sok mindent...

Mit csináljak? Túl sok mindent megteszek a legjobb barátnőimért, és túl keveset kapok vissza.

Figyelt kérdés

nem mintha bármit is elvárnék tőlük, de amikor valami nagyon nagy szívességet, vagy valamit megteszek nekik, ami nekem természetes, akkor olyanokat mondanak, hogy 'én vagyok a legjobb barátnő az egész világon' 'meg se érdemlik azt hogy ennyire jófej legyek velük', pedig tényleg nem várom el hogy ilyeneket mondjanak, mert nekem alap hogy mindent megteszek azokért, akik fontosak nekem, de amikor tényleg nagy szükségem lenne rájuk, akkor egyszerűen elfelejtik azt, hogy mennyi mindent megtettem értük. tudnék ebben a helyzetben valamit csinálni? lehetséges hogy van erre megoldás?

előre is köszi a válaszokat:)

16/L


2012. nov. 24. 14:30
 1/2 RhisiartK válasza:
Mikor segítesz valakinek, mindig megkérdezik, hogy mivel viszonozhatnák. Ilyenkor azt kell mondani, hogy egy szívességgel. Gyakorlatilag jönnek eggyel neked. Ha meg se kérdezik, akkor pedig úgyis hiába várod el a viszonzást. Tehát az egyik lehetőség ez a "tartozás". A másik, ha nem vársz el segítséget és akkor csak pozitívan csalódhatsz. Aki tud jobbat szóljon, mert engem is érdekel a kérdés. :)
2012. nov. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
de nekem nem kell hogy jöjjenek nekem egy szívességgel, csak azt szeretném ha nem csak akkor értékelnék azt, hogy bármint megtennék értük, amikor tényleg teszek valamit, hanem akkor is eszükbe jutna, amikor nekem lenne szükségem rájuk. igazából szerintem nem akarok semmit csinálni azért hogy ez megváltozzon, meg nem is tudnék, nem akarom elvárni tőlük semmit, a kérdést azért írtam, hogy valakinek (a kedves gyakorikérdésekezőknek) elmondhassam, és tudjak erről beszélni valakivel. :)
2012. nov. 24. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!