Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Joker és Harley Quinn között...

Joker és Harley Quinn között kölcsönös a szerelem, vagy csak egyoldalú?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy Harley Quinn beleszeret Jokerbe még az elmegyógyintézetben, de azt nem, hogy Joker is viszont szereti-e őt. El tudnátok mesélni a sztorijuk lényegét?

2012. nov. 24. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa szerelem ez, mivel Joker eleinte ki nem állhatta rajongóját, többször megverte, megalázta "barátnőjét". Egy idővel viszont megbarátkozott vele, és Harley Quinn személyében Joker legnagyobb szövetségesére lelhetünk, akinek munkahelyi körülményeinek köszönhetőn nem egyszer segít megszökni, mivel Harley egy pszichológus az Arkham elmegyógyintézetben, ott is ismerte meg Jokert, mint a betegét.
2012. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kezdem kapizsgálni... :)

Köszönöm a lényegretörő választ. Viszont várok bővebb kifejtéseket is, esetleg el tudjátok mesélni, hogy mikor találkoztak, és mikor kezdik úgymond "többre gondolni", szóval nemcsak barátságra? Amúgy Joker (én csak a Sötét Lovagot láttam, Heath Ledger alakítását, és ugye abban nem szerepelt Harley Quinn) nekem nem tűnt olyan "romantikus" alkatnak, inkább illik rá a gonosz pszichopata kifejezés. :D :))


Azért kérdezem, hogy mennyire szereti meg Harleyt, lesz-e valóban komolyabb kapcsolatuk?

2012. nov. 24. 22:36
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Joker pszichopata. Ez azt takarja, hogy képtelen a szeretetre, de igazából minden érzésre. Nem szereti Harley-t, és soha nem is lesz képes megszeretni. Még a barátjaként sem gondol rá. Inkább úgy tekint rá, mint egy szövetségesére, miután segít neki megszökni Arkhamből. Ettől függetlenül Harley fontos neki, valamilyen szinten ragaszkodik is hozzá, amíg el nem borul az agya. (pl.: A rajzfilmben kilöki az ablakon, több emeletes magasságból.) Teljesen kiszámíthatatlan a pszichopátiás személyiségzavar miatt, igazán komoly kapcsolata soha nem lesz a lánnyal. Néha nagyon kedves, aranyos, bájos vele, aztán Harley csinál valamit, ami neki nem tetszik, és ekkor nem is fél megütni.
2012. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kezdem jobban érteni. :)) Köszönöm a választ.

És meg tudnátok mondani, melyik képregényekben, rajzfilmekben van benne e két személynek szó a "románcáról"?

Kíváncsi vagyok még több mindenre, mert ők a kedvenceim. :))

2012. nov. 25. 11:05
 5/15 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Amúgy beírod gugliba: Batman Mad Love comic kiadja ;3

2013. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hú, utolsó válaszoló, eltátottam a szám amint megláttam azt a kérdést!

Köszönöm, azóta ráleltem már. :))

Továbbra is várok véleményeket ezzel a két személlyel kapcsolatban, avagy, hogyan alakul a sorsuk, mert én a rajzfilmből ezt nem tudtam kivenni sajnos.

2013. jan. 22. 20:29
 7/15 anonim válasza:
a szerelem egy furcsa dolog joker vmilyen szinten szereti harley-t csak neki fontosabb batman a szerelem kölcsönös de nem oylan szinten ahogyan harley-nál harley-nak nincs senkije illetve semmilye joker-en kivül joker is csak akkor vette észre harley-t miután creeper beelszeretett harleyba
2013. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Érted?? ***** válasza:
100%

Régi kérdés, de azért egy választ megér, mivel érdekes.

Először is, én a képregényekből (főképpen a New 52-ból) fogok kiindulni, mivel az a legújabb változata kettejük történetének.


Joker kezdetben manipulálta Harley-t, mivel látta benne, hogy Harley szereti őt és hogy ő ezt ki tudná használni. Harley beleszeretett, Joker meg ezt kihasználva olyanná tette őt, mint saját maga. Röviden megőrjítette.


Később Harley sajátlábakra állt, ámde ezt sem azért tette, mivel rajött, hogy milyen helyzetben is van. Nem. Azért tette, mivel azt hitte Jokerről, hogy halott.


Ezek után beleszeretett a mesterlövészbe, deadshotba, aki később szintén elhalálozott. A vicc az, hofy ez pont akkor történt, mikor a bűn bohóc hercege visszatért a halálból.


Joker persze nem tudott megbocsátani Harley félrelépésének, aki szintén nem volt már szerelmes a bohócba. Én eddig tudom az új történetet, lehet, hogy van tovább is, de nem hiszem.


A kettejük kapcsolatára visszatérve (szintén a képregényeket veszem alapul, de nem csak az újakat):

Harley ugyebár imádja jokert, ezt tudjuk, ámde szerintem ez nem kölcsönös. Ugyanakkor azt se mondanám, hogy joker nem szeret senkit sem, mert ez így nem igaz.

Az egyetlen ember akit szeret az Batman. Minden bűnt, minden gyilkosságot azért követ el, hogy magát szórakoztassa. Ehhez viszont számára nélkülözhetetlen Batman. Csakhogy a rajzfilmsorozatot idézzem:


"Batman nélkül nem vicces rabolni"


Ezt az elméletet (ami a képregényekben is ugyanúgy bennevan) az is igazolja, hogy az egyik képregényben azt is mondja, hogy csak akkor hagyja abba a gyilkolást, hogyha batman meghal, mivel utána nem lesz poén.


Ezt a Batman imádatot néha tulzásba is viszi, pl a Batman: Arkham Asylum című kélregényben meg is fogdossa a sötét lovagot és drágámnak szólitja (bár az a képregény még harley quinn létrejötte előtt készült, de ez nem fontos)

2016. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%
Harley és Joker között kölcsönös a szerelem.
2016. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Érted?? ***** válasza:
95%
Ismét a nyolcas vagyok, csak azért írok, hogy tudassam mindenkivel, hogy ne az Öngyilkos Osztag mozifilmben látottakkal azonosítsa e két karakter viszonyát. Az a film erősen lebutítja azt. Joker csak akkor szereti Harleyt, amikor elveszik tőle. Egyébként nem kölcsönös. Ha nem fontos a jelenléte, konkrétan semmibe veszi, ha meg megszólal, megveri. Nincs itt szó valódi szerelemről, egy pszichopata egyébként sem tud szeretni.
2016. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!