Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkáltató kötelezhet...

A munkáltató kötelezhet bankszámla nyitására, kötheti e ehhez a munkaviszonyt?

Figyelt kérdés
Ha a munkáltató számlára utal,de nekem ez kedvezőtlen,mert évi 20 000-t bukok rajta akkor mit tehetek?

2012. nov. 25. 05:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nos, gondolj bele, nálunk a közmunkások is csak átutalással kaphatják a bérüket. Heti utalás, heti keszpenzfelvetellel, max 47e/hó jövedelemből mennyi a mínusza.... Hivatalosan nem kötelezhet, de ha nem akarod, biztosan lesz más kifogás, ami miatt nem felelsz meg oda.....
2012. nov. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs házipénztára,(kifizetőhely)mégis hogy akarnád a fizetésed felvenni?Zsebbe,feketén??
2012. nov. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kötelezhet. Ha mindenki munkabérét számlára utalja, akkor egy embernek nem tudja külön postán utalgatni. A számlára utalás pedig biztonságosabb is.

De nem értem, hogyan bukhatsz rajta évi 20.000.-et?

2012. nov. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom eves kartyadij, számla vezetési díj, keszpenzfelvetellel díj, amire a kérdező gondol.
2012. nov. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mai világban ez a legkevesebb amit meg kell tenned azért,hogy legyen munkahelyed
2012. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Látjátok ez a baj...mindenki lenyeli a békát...pedig sztem ez nem jogos kérése a munkáltatónak.Engem nem érdekel van e kifizetőhelye mg ilyesmi...őt sem érdekli én mit eszek mire telik a pénzemből...az az én bajom..a kifizetés pedig legyen az övé sztem.Annyi a baj ezzel,hogy egy fecske nem csinál nyarat:)Üdv nektek
2012. nov. 26. 04:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Tessék, itt a jogszabály, nem kötelezhet:

A munkabér kifizetésének alapformája a kézpénzes kifizetés. A munkáltató nem kötelezheti a dolgozót, hogy a munkabér átutalása miatt bankszámlát nyisson, a feleknek célszerű a munkaszerződésben rögzíteni a kifizetés formáját, ezzel elkerülhetők a későbbi nézeteltérések. A munkabért főszabályként havonta utólag egy összegben kell kifizetni, a munkáltató székhelyén vagy telephelyén, személyesen a munkavállalónak. A munkabért legkésőbb - ha munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a felek megállapodása eltérően nem rendelkezik - a tárgyhónapot követő hónap tizedik napjáig kell kifizetni. Ha a bérfizetési nap pihenőnapra vagy munkaszüneti napra esik, a munkabért legkésőbb a megelőző munkanapon kell kifizetni (Mt. 155. §). De most igy jobb? ha nem tud, vagy nem akar készpénzben fizetni, nem fog alkalmazni

2012. nov. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem igazán de ajánlott, volt olyan ismerősöm akit nem vettek fel mert nem volt bankszámlája. Egyébként semmi haszna nálunk a közmunka bért is a pénztár fizeti és nekem kell megoldani, hogy legyen a számlámon pénz a hite törlesztésre.
2013. febr. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kösz -
2018. máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Milyen meló ?
2018. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!