Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tavaly novemberbe volt mínusz...

Tavaly novemberbe volt mínusz 10 fok, ahogy a Dávid naptár írta?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 23:23
 1/5 2xSü ***** válasza:
100%

[link]

Fent ki lehet választani az évet, hónapot. Ez alapján pl. Budapest esetén -7,1 °C volt a leghidegebb (hajnalban).


Ha ez a Dávid naptár megegyezik ezzel: [link] , akkor felejtsd el az egészet.


„a tudomány által már korábban felismert időjárást alakító tényezők mellett a Naprendszer tagjainak tömegvonzását is figyelembe veszi.”


Ezt hívják úgy, hogy áltudomány. A többi bolygó, hold és a Nap tömegvonzása tökéletesen elhanyagolható tényező az időjárás szempontjából.


„Az utóbbi években pl. az interneten már hasonló előrejelzések is megjelennek. Ezek készítői azt próbálják elhitetni, hogy ha egy módszerrel lehet hosszú távú időjárás előrejelzést készíteni, amit én bemutattam, akkor más módon is lehet. Ez nem igaz.”


Indoklás nincs, csak ex cathedra kijelentés.


Pl. itt egy kis leírás:

[link]


Vesézzük ki az októbert, november.


Októberben a metnet.hu szerint átlagosan 12 fok volt.


Legmelegebb napoknak írja: október 3, 23

Október 3. - 16 fok. (melegebb az átlagnál)

Október 23. - 12 fok környékén (teljesen átlagos)


A leghidegebb napoknak írja: október 15.

Október 15 - 15 fok (melegebb az átlagnál)


Novemberben a metnet.hu szerint átlagosan 7-8 fok volt.


Legmelegebb napoknak írja november 17-et.

November 17. - 6 fok (1 fokkal hidegebb az átlagnál)


Leghidegebb napoknak írja november 5, 30-at.

November 5. - 11 fok (melegebb az átlagnál)

November 30. - 6 fok (1 fokkal hidegebb az átlagnál)


Hát hol bejön a dolog, hol nem. Kb. akkora hatásfokkal, mintha fognád a középhőmérsékleti adatokat, és tennél bele kicsi véletlenszerű eltolást. Magyarán nagyjából a hasraütéssel egyenértékű ahhoz képest, hogy azért tudjuk, hogy nyáron meleg van, télen meg hideg.

2012. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. dec. 4. 11:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a mínusz 7,1 novemberbe volt? Vagy egész télen ez volt a leghidegebb? Rámentem a linkre,hol látható,hogy ez hajnalban volt?
2012. dec. 4. 11:55
 4/5 2xSü ***** válasza:
100%

[link]


„A január és február is kifejezetten hűvös lesz, a leghidegebb napok február 12–14. és március 12–14. közé esnek majd, amikor éjszakánként -20 fok is várható, miközben a nappalok sem lesznek +5 foknál melegebbek.”


A január az átlagnál kicsivel melegebb volt, csak a vége felé jöttek mínuszok. A február hidegebb volt az átlagnál, a február 12-14 ha akarom stimmel, mert 1-től 18-ig volt egy hidegebb időszak.

A március melegebb volt az átlagnál. Márc 12-14 között is melegebb volt az átlagnál, de 7-én hidegebb. Márc 12 és 14 között a napi átlaghőmérséklet is melegebb volt 5 foknál, nemhogy a maximum.


„Május eleje még hűvösebb lesz, de a hónap végén 30 fokos meleg várható.”


Május elején pl. melegebb volt, mint a végén. 30 fokok a hónap elején voltak. A hónap végén meg nem volt ilyen meleg.


„A legforróbb nap 2012. június 30. környékén lesz 35-36 fokos kánikulával, ekkor lesz érdemes az éves szabadságot kivenni.”


A kánikula stimmel.


„A július a hőmérsékletet tekintve hullámzó lesz.”


Azért egészen meleg volt a július. A közepén volt egy kisebb hőmérséklet csökkenés, de azért az még nyár volt. A hullámzás nem állja meg a helyét.


„Augusztus 20-ig kánikulára lehet számítani, bár augusztus 8-a környékén pár napos lehűlés kezdődik.”


Az augusztus volt teljesen hullámzó. Kimondott kánikula nem volt. A pár napos lehűlés 8-a környékén most bejött, tényleg volt ilyen.


„A szeptember eleje és vége hűvösebb lesz, mint a sokéves átlag, ám a hónap közepe még kellemesen meleg lesz.”


Hát az egész szeptember a sokéves átlag felett volt, pont a hónap kétharmadánál volt egy időszak, mikor hidegebb volt. Szóval ez pont fordítva történt.


„2012. október-november-december: a sokéves átlagnál szintén alacsonyabb hőmérsékletre lehet számítani.”


Az októberről tudok nyilatkozni, az melegebb volt az átlagnál.

2012. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2xSü ***** válasza:

> Ez a mínusz 7,1 novemberbe volt? Vagy egész télen ez volt a leghidegebb? Rámentem a linkre,hol látható,hogy ez hajnalban volt?


Rosszul linkeltem be: [link] (Havi adatok)


Itt az Absz. minimum hőmérsékletnél van ott a -7 fok. Ha jól sejtem, ez a mért legkisebb hőmérsékletet jelenti.

2012. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!