Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen varrógépet érdemes vennem?

Katoonene kérdése:

Milyen varrógépet érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Üdv!

Páromnak szeretnék venni egy varrógépet, ebben a tanévben fog végezni a szakmával, és minden vágya egy gép.

Az lenne a kérdésem, mik azok a szempontok, amik alapján választanom kellene.

Sajnos én nem vagyok szakmabeli, annyit tudok, hogy ezekre kell, hogy képes legyen: sima varrás, cikk-cakk varrás, gomblyukvarrás.


Ezeken kívül még mikre kellene odafigyelnem, vagy ti milyen szempontokat tartotok fontosnak?


Bármilyen tanácsnak örülnék, természetesen bújom az internetet is, de gondoltam hátha van itt olyan, aki ért hozzá.

Köszönöm!


Ja, még annyit, hogy otthoni használatra kell, nem egy több-százezres gép, mivel veszek hozzá egy tisztázógépet is, de nem kell hogy 15 ezerbe kerüljön:)



2012. dec. 13. 06:26
 1/3 anonim ***** válasza:

15 ezerért még használtan is csak gagyi gépet kapsz.

Legokosabb, ha olyan műszerésznél veszed, aki használt gépeket is árul. Ne legyen nagy márkanév (Singer pl.), és feltétlen fémből legyenek az alkatrészei. A műszerész tud tájékoztatást adni az egyes típusokról. Az is fontos, hogy adjon garanciát is.

Nem tudom, mit értesz tisztázó gép alatt? Azt csak ipari üzemekben használják.

Háztartásban a négy szálas interlock válik be leginkább.

De ezek sem olcsóak.

2012. dec. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, tőlem lehet 40-60 ezres is a gép, csak ahogy nézem a neten, sok funkció van, amiről fogalmam sincs. Persze, szakboltban veszem, csak gondoltam itt is megérdeklődöm. Tisztázó alatt pedig az interlockot gondoltam (ha jól írom)
2012. dec. 13. 07:42
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezeket az interlockokat 70 körül árulják, pl:

[link]


Csak sajnos nem tudom mi a különbség ez vagy egy másik között, vagy hogy lényeges-e

2012. dec. 13. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!