Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen ez a fogalmazás? Légy...

MertÉvike kérdése:

Milyen ez a fogalmazás? Légy jó mindhalálig c. regény, fegyelmi tárgyalás, védőbeszéd! Csak hogy jó lett-e azt akarom megtudni?

Figyelt kérdés

A debreceni Református Kollégium másodikos gimnazista kisdiákja Nyilas Mihály nevű tanuló fegyelmi tárgyalásán vagyunk.Én fogom bebizonyítani az ártatlanságát.

Bemutatnám maguknak a vádlottat:Nyilas Mihályt.Misi a becsületesség, a tiszta nemes érzés és a jó szándék megtestesítője.Kötelességtudó,őszinte és megbízható személyiség. Színjeles tanuló,a kollégium kitüntetettje,egy bentlakó diák.Megfelelően él,cselekszik és gondolkodik. Mihály családját egy nagy szerencsétlenség éri, melynek következményeképpen földönfutóvá váltak.Misiék öten vannak testvérek.Az apja ács és nagyon keményen megdolgozik, hogy minden nap ételt tudjon adni gyermekei elé. Édesanyjának nincs munkája, csak varr némi pénzért.Misinek megadatott a lehetőség, hogy folytassa tanulmányait. Társai és a felnőttek is rosszul bánnak vele. Felbontották otthonról kapott "pakk"-ját és eltulajdonították kalapját. Az öreg Pósalaky úrnak, olvas fel délutánonként mert ő vak. Nemsokára újabb keresethez jut,tanítja egyik osztálytársát, Doroghy Sanyikát számtanra és latinra.


Eddig tudtam írni valaki tudna adni még ötleteket azt nagyon szépen megköszönném!!



2012. dec. 17. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, Évike :)


Szerintem jó a fogalmazásod, bár nem tökéletes, lenne benne néhány apróbb javítanivaló.

Ha még aktuális, jelezd légy szíves, akkor megcsinálom, feleslegesen viszont nem szeretnék ezzel időt tölteni.

Ha még tovább kell írni, akkor emelj ki még néhány fontos eseményt Misi életéből, amelyek a jellemét mutatják; ill. sorold fel azokat az eseményeket és okokat, amelyek miatt szerinted ártatlan.


Üdv. :)

2013. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Berta de már lényegtelen mert tegnap írtuk meg de sikerült még rajta javítanom:)
2013. jan. 3. 14:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Okay. Sajnálom, hogy nem kaptál választ, én is csak véletlenül bukkantam rá ilyen későn a kérdésedre.


Legközelebb szerintem a Házi feladatok vagy a Tudományok kategóriában írj ki hasonló kérdést, ott nagyobb esélyed van, hogy kapj jó válaszokat. :)

2013. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!