Igekötő?

Figyelt kérdés
Meg fog, meg gyógyította, fel néz, stb... Miért? Miért??

2012. dec. 18. 17:48
 1/7 2xSü ***** válasza:

Nem tudom miért kellett ezt a kérdést fel tenni. Miért kell mindenkibe bele kötni? ;-)


Akarom mondani: nemtom mér kellet eszt a kérdést fel tenni kérdést mér kel mindenkibe bele kötní kel?

2012. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megfog, meggyógyította, felnéz.

Elég egyszerű. Azokat az igéket, amik előtt van az igekötő, egybe írjuk (felnéz), és azokat az igéket, amik mögött van az igekötő, különírjuk (menj vissza).

Ha az igekötő és az ige között van egy szó, akkor azokat is külön írjuk (elolvasni->el fogja olvasni, leírni->le fogja írni)

2012. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2xSü ***** válasza:
Gondolom a kérdező ezzel tisztában van, azt nem érti, hogy miért írják így nagyon sokan, ahogy ő a kérdésben tette, azaz külön. Én sem igazán értem. Egybe mondjuk, tehát ez nem okozhatja. Talán valami hiperkorrekció lehet a jelenség mögött, a „fogdmeg, nézdmeg, írjale” esetén javítják a tanárok ki a hibát, hogy külön kell írni. Ez okozhatja, hogy megfog, megnéz, leír esetén is külön írják.
2012. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaa, akkor én nem éreztem az iróniát a kérdésben :)

Köszi a felvilágosítást! :)

2012. dec. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2xSü ***** válasza:
#4: Az is lehet, hogy én értettem félre, és te értetted jól. :-)
2012. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdező talán ad majd nekünk rá választ :)
2012. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
irónia a kérdésben. azért jó, hogy leírtad a szabályt ;), tanulhatnak belőle.
2012. dec. 18. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!