Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni spanyolul?

Figyelt kérdés

Úgy értem 7 év alatt lehetetlen megszerezni a felsőfokút?

köszzi (:



2012. dec. 22. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire van nyelvérzéked, milyen nyelvet tanultál előtte, mennyi idő alatt tanultad meg. 7 év alatt semmi sem lehetetlen, ha intenzíven tanulod és gyakorlod, simán meg lehet szerezni szerintem a felsőfokot.


Bár nekem csak középfokon van belőle, azt kb. 5 év után sikerült megszereznem a nulláról (gimnáziumban 4 év heti 3 órában + 1 év önszorgalom), de a felsőfokú nem sokban különbözik a középfokútól.

2012. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi :) az a baj h eddig semmit nem tudtam a spanyol nyelvről szval nagyon kezdő vagyok. eddig németet tanultam (kb. 6 éve kezdtem el) és lassan a középfokú jön még csak. :/ mind1 a német nem érdekel (rohadt nehéz f.szom ki van már vele ugy utálom). + még annyit kérdeznék h van valami különbség a "rendes" spanyol és a mexikói spanyol között??

16/L

2012. dec. 22. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés butaság. Nincs "rendes" spanyol meg "rendetlen" spanyol; kb. akkora különbségek vannak a nyelvjárások között, mint Magyarországon. Mindenki ugyanazt a spanyolt beszéli és írja, vannak persze tájszólások, mint minden nyelvben, de ettől még ugyanaz a nyelv. ;) Az európai spanyol akcentus kicsit más, mint a latin-amerikai, de a szavak és a nyelvtan ugyanaz, a kiejtés is csak egy-két lényeges dologban különbözik (pl. az európai spanyolban megkülönböztetnek kétféle [sz] hangot, az egyik, ami a "ce"/"ci"/"z"-ben van, a másik az "s"-sel jelölt, ezt Latin-Amerikában nem különböztetik meg, ott csak egyféle, magyar [sz] van – kb. ennyi a legfontosabb különbség köztük).
2012. dec. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oks megnézem :))
2012. dec. 22. 16:23
 5/7 anonim válasza:
0%
marricon mexicano mindenhol reklamozza a blogjat, nem veszed eszre hogy miylen ramenos idiota vagy
2012. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

a rendes spanyolt tanuld szerintem, ugyanis a delamerikai spanyol az nem az igazi, ok csak azert beszelnek spanyolul mert a spanyolok meghoditottak oket, amikor a hajoikkal atmententek amerikaba, es a sok szaz ev alatt ami eltelt, ok hibasan is beszelik a spanyolt.


ha a rendes spanyolt tanulod, akkor gond nelkul meg fogod erteni a delamerikai spanyolt is, de ha az o spanyoljukat tanulod meg, akkor spanyolorszagban cikizni fognak

2012. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Üdv.

Tudom hogy későn írok, de csak most találtam rá erre a kérdésre.

Először is nem hogy 7 év, de 4 év sem kell hozzá.(nekem 3 év)

Másodszor: Utolsó válaszoló, ki mondta hhogy Sp O-ban kiröhögnek ha dél vagy középamerikai dialektust beszélsz?

Először is külföldi vagy ott. Szóval egyáltalán nem röhögnek ki érte.

Pl egy "Kolumbiaitól" meg egyenesen fosnak.

Enyit arról h kiröhögnek.

2013. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!