Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan működik a postázás?

Hogyan működik a postázás?

Figyelt kérdés
Meg szeretném tudni hogy hogyan működik a postázás. Ezt pl arra értem hogy kijön egy ember a házamhoz azt pénzt kér és odaadja a cuccot amit hozott? Vagy hogy van ez? Arra is kiváncsi vagyok hogy hogyan kell postázni, szóval én hogy tudok postázni?

2012. dec. 26. 23:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Van a sima postázás, amikor bemész te a postára, és amit akarsz, becsomagolod, felcímzed, kifizeted az árát és feladod. A másik fél megkapja, neki nem kell semmit fizetnie.

Van a másik fajta, az utánvét, amikor te ingyen adod fel a csomagot, azt a címzettnek kell kifizetnie amikor meghozza neki a postás. Ebben az a szívás, ha ő nem hajlandó kifizetni, akkor visszaküldik, és vagy kifizeted potyára a szállítást vagy ugrik a csomagod/leveled.


Ezeken kívül lehet ajánlottan küldeni, amikor kap egy vonalkódot a csomagod, te meg egy igazolószelvényt, hogy a csomag fel lett adva. A félreértések elkerülésére jó ez, ha vett tőled valaki valamit, így tudod bizonyítani, hogy feladtad a dolgot, persze ez többe kerül.

2012. dec. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!