Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Évek óta nem vagyok a magam...

Évek óta nem vagyok a magam ura. Lehet, hogy emiatt kezdek bekattanni?

Figyelt kérdés

13 éves voltam, amikor a szüleim olyan házba költöztek, ahol lehetett külön szobám. De 14 évesen kollégiumba mentem, ahol hatan voltunk egy szobában, és csak havonta 1-2 hétvégére utaztam a szüleimhez. Onnan egyetemre mentem, szintén kollégium, egy év után besokalltam.

Akkor elköltöztem albérletbe. Ott végre külön szobám lehetett. De nem sokáig, csak egy évet laktam ott.

Ugyanis a barátommal összeköltöztem (másfél éve jártunk, reális döntés volt). Először csak egy szobát vettünk ki, aztán egy másfél szobás lakást.

5 év után megromlott a kapcsolat és szakítottam vele. És persze hülye voltam: egy ismerősöm felajánlotta, hogy amíg találok másik lakást, lakjak nála. Elfogadtam, mert nem volt más választásom (négy barátnőm is ígérte jó előre, hogy ha szükség lesz rá, a szakítás után átmenetileg ellakhatok náluk, de amikor aktuálissá vált, mindenki visszakozott). Persze aztán összejöttünk és azóta is együtt lakunk. Megint egy szobában.


Igazából ezzel az a baj, hogy sosem lehet az, amit akarok. Nem akkor fekszem le, amikor álmos vagyok, hanem amikor a barátom/voltbarátom/szobatársaim. Nem is akkor kelek, amikor akarok. Most fogyókúráznék és gondoltam, télen majd tornázom. De azt se tudom akkor, amikor jólesne, mert nem akarom, hogy a barátom lássa, ahogy szenvedek.

A legnagyobb baj az, hogy emiatt folyton kialvatlan vagyok, mert korán kelek, viszont későn tudok csak elaludni. Tipikusan olyan hajnali 1-2 körül alszom el, de 7-kor kelek. Ma is, és teljesen hulla vagyok persze. Pedig ma alhattam volna tovább. De már nem is tudok. Este nem tudok elaludni, reggel viszont felébredek, hiába vagyok iszonyú álmos. Persze ez a teljesítményemen is nagyon meglátszik.


Lehet, hogy segítene a dolgon, ha külön költöznék? Vajon tudnék akkor aludni?

A legnagyobb probléma tulajdonképpen nem is ez, hanem hogy nem merek kiállni magamért. Nem tudom azt mondani, hogy márpedig most legyen villanyoltás, mert álmos vagyok. A mostani főbérlő szóvá is tette már, hogy elképesztő, hogy mindenért folyton bocsánatot kérek. De én mindig úgy érzem, hogy zavarok, útban vagyok.

Lehet ez amiatt, hogy mindig másokhoz kellett alkalmazkodnom? És ha igen, mi segítene?

(a költözés talán, de van más mód, akkor inkább azt próbálnám ki, mert azért nem mindegy, hogy az albérlet felét fizetem én, felét a párom, vagy ő is egy egészet meg én is egy egészet)


2012. dec. 27. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A költözéssel csak menekülsz a valódi problémád elől, hisz leszel te még házas, gyereket fogsz nevelni, nem lehet mindig az, amit a másik akar.

Nekem az a durva, hogy annyit laktál idegenekkel, és még mindig ilyen gátlásaid vannak. Igen, lehet az a probléma, hogy sosem voltál egyedül, és azért azt az ember igényli, nade az, hogy nem mersz megbeszélni valamit a barátoddal(pl: lefekvés időpontja), és félsz előtte tornázni... ebből csak neked lesznek gondjaid. Egy kapcsolatnak arról kellene szólnia, hogy vállaljátok egymás előtt magatokat, és kölcsönösen(!) alkalmazkodtok a másikhoz.

2012. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tömören: önbizalomhiány, nem vállalod a felelősséget az életedért, csak sodródsz. Ráadásul benne vagy egy rossz kapcsolatban... A barátod uralkodik feletted(ne szó szerint értsd).

Olvasd el ezt a könyvet és sok mindenre rájössz:

Susan Jeffers Alakítsd át a félelmet erővé!

2012. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lille28 válasza:
Szerintem ha teheted, vegyél egy egy havi kondi bérletet, mozogj rendszeresen. Ha ura vagy a testednek, előbb vagy utóbb ura leszel a lelkednek is és lesz erőd megtenni, azt amit most még nem tudsz.
2012. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én is együtt lakok albérletben egy párral. télen egy szobában laktak, mert az egyik szoba kb fűthetetlen.

már panaszkodnak, hogy néha lennének külön.

minden embernek fontos a személyes szabadság.


de az is fontos lenne, hogy kiállj magadért. ha szeretnél valamit közöld. Olyan volt, hogy közöltél valamit, és senkit sem érdekelt?


Szerintem nem úgy kéne, hogy "na most lámpaoltás", hanem jelezd, hogy nagyon álmos vagy, szeretnél aludni.

az se jó, ha mindig az van, amit a másik akar, és az se, ha mindig az, amit te.


mi miatt gondolod azt, hogy zavarsz, útban vagy?

2013. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!