Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha otthon én a gázóra után...

Masvilag kérdése:

Ha otthon én a gázóra után csinálok egy leágazást (almérővel) és átviszem a szomszéd házba és úgy szolgáltatok gázt. Az törvénytelen?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a sajátod a másik épület,akkor nem,de szak kell hozzá,főleg mert engedély és hitelesítés kell a mérőhöz!

Ffi/38

2013. jan. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Törvénytelen. Minden fajta átalakítást csak a Gázművek engedélyével, szakember végezhet. Sőt! A magán akció veszélyes is lehet.
2013. jan. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja! Ha a szomszédodhoz akarod vinni,akkor megegyezést, vagy asszem szerződést kell kötni 2 tanúval!

Ffi/38

2013. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha más személynek továbbadod a szolgáltatást az szerződésszegésnek minősül és azonnal kikapcsolnak!
2013. jan. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A másik ház is saját, de a gázművek nem hitelesítette a másik mérőt. Akkor így törvénytelen?
2013. jan. 4. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Már alapból a meglévő mérő utánni leágazást-módosítást is engedélyeztetni kellene a szolgáltatóval! Arra ne számíts, hogy hitelesíteni fogja a privát mérődet!

Sőt, ha kekeckedni akar, az engedély nélküli átalakítás miatt is kizárhat a szolgáltatásból.

2013. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Talán nem is létezik hasonló jellegű szolgáltatás, amit "maszekban" tovább lehetne értékesíteni, ennélfogva ilyen kérdést fel sem lehetne tenni.


Villanynál sem azért léteznek almérők, hogy az árammal kereskedhess, ott is tiltott ez a téma. Vagy akár kábeltévé, víz stb. lehetne sorolni.


Más kérdés, amikor régen albérletben laktam, az általam bérelt résznek külön gázórája volt, mert a házinéni eleve két gázórát szereltetett fel, de azt a számlát nyilván át is passzolta nekem.

2013. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bajer ***** válasza:
A szomszédom a melléképületét kiadta bérbe, de oda már jó régen szereltetett fel másodlagos villanyórát amit hitelesített a szolgáltató. Így minden teljesen szabályos, a gázzal is csak így lehetett volna megoldani. Nyilván nem tudhattad, hogy egyszer szükséged lesz leágaztatásra, utólag már problémákba ütközhetsz.
2014. febr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!