Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás lépésről-lépésre?

Lakásvásárlás lépésről-lépésre?

Figyelt kérdés
Életemben először saját ingatlant veszek. Egyedül. Sosem csináltam ilyet, félek, h valamit elfelejtek, kimarad. Létezik valami listaféle, amit követve semmit nem hagyok ki?

2013. jan. 2. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a földhivatalnál, hogy van-e rajta valami adósság vagy teher, amit eltitkolnak.
2013. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel ingatlan vásárláskor az ingatlanon lehet teher/kötelezettségek, ami tulajváltásnál rád kerül, viszont a földhivatalnál ezt nyilván tartják. Nem sokat tudok erről, laikus vagyok, aki egy kicsit jobban ért hozzá.


Tapasztalatból beszélek, mi új építésű lakást vettünk garázzsal, és a garázsbeállón volt jelzálog.

2013. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de nekem nem világos, hogy olyan listát szeretnél, amiket ellenőrizni kell egy lakáson a vásárlás előtt vagy olyat, hogy ha kiválasztottad a lakást, akkor mi a menete a megvásárlásnak.
2013. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan listát szeretnék, h a hivatalos résznél mi ne maradjon ki. Közüzem, illeték, meg ilyenek. Teljesen igazad van, tök homály, amit írtam, de pont ennyit értek hozzá. :)
2013. jan. 2. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Nem maradhat ki semmi, ettől ne félj, mert meg van határozva, milyen sorrendben kell a dolgokat intézni, ha bármit kihagysz, nem is tudod a lakást a nevedre íratni. Szerintem a legegyszerűbb, ha ingatlanirodán keresztül vásárolsz, ők tudnak ügyvédet, hiteltanácsadót (rajta keresztül bankot), értékbecslőt stb. biztosítani. Az ő dolguk tudni, mikor mit kell intézni. Ha közvetlenül eladótól akarsz vásárolni, ügyvédhez akkor is el kell menni, és fog tudni segíteni, de akkor neked kell bankot keresni és a hitelt intézni, ami lehet, hogy több utánajárás.

De szerintem legelőször keress egy bankot és kérj egy előzetes hitelképesség-vizsgálatot. Nagyjából meg tudják mondani, mekkora hitelt kaphatsz és be tudod lőni, milyen árkategóriában gondolkozhatsz. Kellemetlen, ha az ügyvédi díj és a foglaló kifizetése után derül ki, hogy nem ad a bank hitelt, mert pl. kevés a jövedelmed vagy az önerőd (25-30% önerő alatt nem nagyon fogsz hitelt kapni).

2013. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha már konkrétan rákérdeztél:

Illeték: amiatt ne izgulj, a NAV nem felejti el küldeni a csekket. :)

Közüzem:

- vagy az átadás előtt az eladó bemegy, kifizeti az aktuális óraállásig a számlát és hoz ún. nullás igazolást.

- vagy felírjátok az óraállásokat és végigjárjátok együtt a szolgáltatókat

- vagy írtok egy átadási jegyzőkönyvet óraállásokkal, talán formanyomtatvány van is rá a szolgáltatók honlapján, és azzal mész be. Addig az óraállásig kiszámlázzák az eladónak, aztán már neked kell fizetni.


De a közműátírás a legutolsó, addig sokat fogsz még ügyintézni meg idegeskedni. :)

(3-as voltam)

2013. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hol hangzott el, hogy hitelből veszi az ingatlant? :) Mert én ilyet nem olvastam.


1.) Ingatlan kiválasztása, alapos felmérése, "szakértő szemekkel áttekintés", informálódás akár szomszédok, környéken lakók közül, közös képviselő, ha társasházról van szó stb.

2.) Ha megvan az ingatlan, akkor az ingatlan adataival a földhivatalba betekintést kell kérni az ingatlan adataiba (nem kell "kihozni" a tulajdoni lapot). Lehetőség szerint szemlét kérj, amely a régi terheket is tartalmazza, így látod, hogy "milyen előéletű" az ingatlan.

3.) Ügyvéd felkeresése, ezt TE válassz, ne az eladó! Keress egy megbízható, ismert, ismerős által ajánlott stb. ügyvédet. Ő a további teendőkben segíteni fog.

2013. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Viszonylag ritkán szokták zsebből kicsengetni. :)

Bár a miénket pont úgy vették meg. :)

2013. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!