Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi számít illetéktelen behatol...

Mi számít illetéktelen behatolásnak egy ingatlanba?

Figyelt kérdés
Ha teszem azt egy személy adott valakinek a saját lakásához kulcsot és megadta a riasztó kódját és azt mondta hogy bármikor használhatja a számítógépét és ezt a kijelentése nem vonta vissza akkor illetéktelen behatolásnak számít ha az illető a tulajdonos tudta nélkül ment be a lakásba?

2013. jan. 5. 22:14
 1/1 anonim válasza:
Nem vagyok nagyon otthon a témában, de szerintem nem illetéktelen behatolásnak hanem magánlaksértésnek mondják, és tekintettel arra, hogy a lakás tulajdonosa adta át a kulcsot illetve adta meg a lakás riasztójának a kódját xy-nak azzal a célzattal, hogy xy bármikor be tudjon menni a lakásba hogy használja az ott található számítógépet, így jogsértés nem történt... Bár biztos van itt olyan aki jobban ért hozzá, szerintem beszélj valami rendőrrel vagy ügyvéddel vagy jegyzővel ha baj van, ők tudnak segíteni. De szerény véleményem szerint nem történt jogsértés, nem számít magánlaksértésnek...
2013. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!