Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki segítene a német házimban?

Valaki segítene a német házimban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hónapja költözés miatt iskolát váltottam. Eddig angolt tanultam, de itt németet kell. Írnom kell egy fogalmazást, amit kiszótáraztam már ugyan nagyjából, de kétlem, hogy értelmes lenne. Szóval ebben szeretném a segítségeteket kérni. Leírom magyarul a fogalmazásomat, és ha valakinek van kedve és ideje, nagyon szépen megköszönném, ha lefordítaná nekem.


A szünet nagyon jól telt. December 21-én reggel utaztam Pestre a nővéremhez, és ott töltöttem az ünnepeket.

Sokat sütöttünk, és finom ünnepi ételeket főztünk.

Rengetek közös programot csináltunk, például megnéztük a város látványosságait, nevezetességeit.

Szenteste ajándékoztunk. Én egy telefont kaptam, ruhákat, és kiegészítőket.

26-án közösen utaztunk haza a családunkhoz.

Sokat beszélgettünk, és játszottunk.

Szilveszterkor együtt volt a család, és közösen ünnepeltünk. Mielőtt meghallgattuk a Himnuszt, mindannyian átgondoltuk, mit szeretnénk a következő évben. Én megfogadtam, hogy szorgalmasabban tanulok, és igyekszem többet segíteni a házimunkában.

Az iskola előtti néhány napban a tanulással is foglalkoztam.

Nagyon jó volt a szünet, de a legjobb az volt, hogy együtt volt a család.


2013. jan. 6. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem jó helyre (rovatba) lett betéve -
2016. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Die Ferien waren gut verlaufen. Am Morgen des 21. Dezembers fuhr ich zu meiner aelteren Schwester nach Pest, dort habe ich die Feiertage verbracht


Wir haben viel gebacken und leckere Speisen gekocht


Wir haben zahlreiche gemeinsame Programme gamcht, so zum beispiel haben wir uns die Sehenswürdigkeiten der Stadt angesehen.

Am Heiligen Abend haben wir einander beschenkt. Ich habe ein Telefon, Kleider und Accessoires bekommen.


Am 26. Dezember fuhren wir gemeinsam nach Hause zu unserer Familie. Wir haben uns viel unterhalten und viel gespielt. Zu Silvester war die Familie zusammen, wir haben gemeinsam gefeiert. Bevor wir uns die Nationalhymne angehört haben, überdachten wir alle, was wir im kommenden Jahr möchten. Ich haben mir vorgenommen fleißiger zu lernen und bei der Hausarbeit mehr zu helfen. In den Tagen vor dem Schulbeginnn habe ich mich auch mit dem Lernen beschäftigt. Die Ferien waren schön, aber das beste war, dass die Familie beisammen war-

2016. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!