Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni egy Isaac...

Krumpliszörny kérdése:

Tudnátok segíteni egy Isaac Asimov könyv megtalálásában?

Figyelt kérdés
Keresek egy Isaac Asimov könyvet amit körülbelül 12 éve olvastam. Sajnos a könyv azóta már nincs meg, szeretném újra megszerezni, ellenben címére sehogy sem tudok rájönni. Arról szól, hogy a távoli, űrutazós jövőben az emberi faj találkozik egy idegen életformával, ha jól emlékszem "hangyák"-nak nevezi őket a könyv, akik veszélyeztetik a földi életet. Egy fiatal fiú a főszereplő, akit egy katonai iskolába küldenek ahol kiképzik. A kiképzés részeként számítógépes szimulációkon keresztül űrcsatákat vívnak, majd kiderül, hogy ezek a csaták nem csak szimulációk, valós űrhajóknak adtak parancsokat életre, halálra. Nagyjából ennyire emlékszem. Ha valakinek beugrana valami, vagy tudná hogy találhatnám meg Asimov kb.500 könyve közül kérem dobjon egy üzit. Köszi!

2013. jan. 11. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez biztos Asimov? Csak mert nem igazán az ő stílusa az idegen életformák és az űrcsaták.
2013. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos könyv és Asimov? Az űrvadász könyvek szólnak idegen életformákról, de nem olvastam mind. 1. Az űrvadász 2. A vénusz óceánjai 3. A merkúr óriás napja 4. A jupiter holdjai 5. A szaturnusz gyűrűi 6. Az aszterodiák kalózai. Nem olvastam még az istenek is, és a halál fuvallata c. könyvet. Ha Asimov, ezek közt keresném. Nekem a hangyàkról amúgy George R R Martin homokkirályok novellája ugrott be.
2013. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony nem Asimov.A könyv címe Végjáték, és Orson Scott Card írta.A "hangyák" a könyvben tulajdonképpen "hangyok" (ez a faj neve), de egyébként teljesen biztos.
2013. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó könyv? Megvan e-bookban, de még nem olvastam. Àtküldjem kérdező?
2013. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem határozottan nagyon jó könyv.
2013. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor ő lesz a következő. :)
2013. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes kommentet! Az lesz igen a Végjáték, nem csoda, hogy nem találtam az Asimov könyvek között :D Megköszönném ha átküldenéd, a címem: petimsne@hotmail.com
2013. jan. 13. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!