Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » E-mail adatbázis eladható...

Norbert90 kérdése:

E-mail adatbázis eladható legálisan?

Figyelt kérdés
A tulajdonomba került egy igen jelentősen nagy céges és magán e-mail adatbázis csak nem tudom, hogy eladhatom-e valakinek?! Ha igen kinek? Természetesen csak akkor érdekel a válasz ha legális!

2013. jan. 18. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az emailcímek tulajdonosainak engedélye nélkül legálisan nem adhatod el. Szerintem inkább felejtsd el, még be is perelhetnek ilyenért.
2013. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az e mail címek egy ismerősömtől kaptam, hogy körlevelet küldjek belőle a termékeim értékesítése céljából. Az Ő állítása szerint ezek olyan e-mail címek amelyek nem "lopottak vagy feketék" Némelyiket beírtam google.hu ba és tényleg élő céges E-mail címek!
2013. jan. 18. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Akitől kaptad, annak is kell hogy legyen engedélye a tulajoktól, arra hogy bárkinek továbbadhatja reklám célból. A magán emailcímeknél sok ember csak törli a kéretlen leveleket, de egy cég, ha csak nem adott erre engedélyt, nem fogja hagyni hogy teleszemeteld a levelezőtárhelyüket ilyennel.
2013. jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Spamért büntetés jár,ha olyat csinálsz akkor úgy kell csinálnod hogy ne tudjanak azonosítani,de már ha ilyet kérdeztél akkor nem tudsz olyat csinálni,úgy hogy jobb ha nem is csinálod.Még a profik is lebuknak,úgy hogy elég veszélyes dologba másztál.Hagy az ilyesmit ha nem értesz hozzá!
2013. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!