Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Suzuki Swift! Töltés probléma?!

Suzuki Swift! Töltés probléma?!

Figyelt kérdés
2000-es fordulaton, tompítottal a töltésem 13,6V körül van, alapjáraton (kb 800-as fordulat,tompított nélkül) 12,5 valamikor 12-11,9V.

2013. jan. 19. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy akku(ólom)ha jó, akkor a 2.2v normál feszültségű..teháta kocsi akksia:6*2.2=13.2V.A töltésnek ezt meg kell haladnia. Az újabbak már alapjáraton is emelik a fordulatot, és a gerjesztést, a régiek még nem töltenek alapjáraton. Tehát az újabbak bírják az alapjárati terhelést, a régiek nem. a régi szwiftem is néha után kellett tölteni, főleg télen, de az új az mindent bír, nem kell utántölteni... Megvan a 13.2.
2013. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi! megpróbálom az akksi cserét ;)
2013. jan. 20. 13:36
 3/4 B.Szabolcs válasza:
Az akku csere nem tudom, hogy bevált e én csak most olvastam a kérdést. Nos én kétféle esettel találkoztam ez ügyben bár azok nem Suzukik voltak. Az egyik egy régebbi autó Skoda 120L amelynél az okozta a problémát hogy elöregedett és erősen zöldessé is kezdett válni a tekercselése kívűlről láthatóan kezdett a réz benne eloxidálni, gaykorlatilag a téli sólé kikészítette. A másik eset egy Mercedes B. Citaro busz amelynek a kiegészítő klímái rengeteg energiát használtak fel, alapjáraton megszűnt a töltés illetve az összes plussz valamivel több is amit a kocsi akkumulátorból nyert így gyakorlatilag rövid idő alatt el lehetetlenítette és indulásképtelenné is vált amellett hogy vezérlők hegye zavarodott meg benne. Nos ezt a problémát a generátor tárcsa csökkentésével sikerült orvosolni. Magyarul ha feltételezhető hogy ilyesmi a probléma és csak alapjárat közelben jelentkezik töltéshiány feltételezve hogy a generátor jól működik a generátor szíjtárcsa átmérőjének semmiképpen sem átgondolatlanul drasztikus váltással tárcsamértet kell csökkenteni! Itt akár 2-3mm minusz is csodákra lehet képes!(Áttételre figyelj!) A generátor működéséhez úgynevezett felgerjedéséhez rendkívűl szükséges a megfelelő fordulat! De vigyázz mert pörgős motornál ez az elem ugyanilyen arányban ugyanúgy többet pörög! Remélem segítettem!
2013. jan. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Öröm olvasni, hogy valki ennyire figyel a kocsi lelkére...ez a tárcsaméret csökkentés logikusnak tűnik...az én mostani kocsimnál már addig emeli az alapjárati fordulatot az automatika, amíg a töltés meg nem haladja a felvett energiát..
2013. jan. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!