Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogos fellépés-e késsel...

Jogos fellépés-e késsel érkezők 2 fős csoport támadására egy alumínium stúdióállvány?

Figyelt kérdés
Amennyiben magánterület megsértése is teljesül, a visszaverés során némi 8 napon belüli állvánnyal való "keretezés" is történik kényszerből. Úgy gondolom kés esetén nincs nagyon választás, ha szerencsésen ez a nem túl nehéz, kézzel megmarkolható állvány rendelkezésre áll.

2013. jan. 20. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
ha a birosagon tudod bizonyitani, hogy az aluminimum studioallvany volt a kozeledben levo olyan targy amivel a tamadast elharithattad, akkor jogos az onvedelem. Ha viszont kessel tamadsz vissza, akkor arra fel voltal keszulve es nehezebb lesz igazolni az onvedelmet.
2013. jan. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem úgy van a múltkori önvédelmes törvénymódosítás óta, hogy ha csoportosan, felfegyverkezve támadnak rád, azzal automatikusan az életedre törnek, tehát úgy védekezhetsz, ahogy csak tudsz, és még akkor se büntetnek meg téged, ha véletlenül halálos sérülést okozol?
2013. jan. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát kés a közelben sincs, csak ez a cucc. A késsel nagyon ügyesen kéne bánni, rizikós dolog. Az állvány helyből 1 méter hosszú, jó a fogása, az erő megvan a lendítéséhez, stb. Igen, a csoportosság meg a készség a késségre igazán lehet egy életre törés kategória.
2013. jan. 21. 14:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért készülsz amúgy ennyire arra az igen speciális szitura, h magánterületen, stúdióállványt szorongatva álldogálsz majd, amikor csoportosan, késsel támadnak rád?
2013. jan. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez egy ilyen alagsori helyiség, és egyszer késő éjszakáig retusálgattam. Bejött egy társaság, részegek is voltak, arcoskodás is volt, de szerintem nagyon azt sem tudták merre járnak hova mennek, mit keresnek ott. Szerencsére akkor ott egy határozott hangnem elég volt. Furcsálltam is. A kést csak feltételeztem, hogy lehet náluk, mert az oldalt nyírt haj, és a tetovált tarkó azért mondhatni gyanus. Meg a stílus Soha nem is volt arra felé éjjel mozgás, nem is zűrös környék. De azért azután mindig zártam az ajtót. Átfutott a fejemen, hogy mit tehettem volna, ha mégsem elég a határozott fellépés. Igaz, hogy létszámbeli fölény volt, de én sem vagyok pici és gyengusz sem. Plusz az említett munkaeszköz.
2013. jan. 23. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!