Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Édesapám elhunyt karácsonykor....

Ertim kérdése:

Édesapám elhunyt karácsonykor. Hagyatéki tárgyalás még meg sem kezdődött, azonban nem mindegy hogyan döntök az örökséggel kapcsolatban. Az elhunyt lakásán jelzáloghitel van, felesége él, két gyermeke is (egyik én lennék). Kérdéseim a következők?

Figyelt kérdés
1, Ha nem utasítom vissza a hagyatékot, akkor a jelzáloghitelbe a bank adóstársként (mint örökös) fog szerepeltetni? Amennyiben igen, mit takar az, hogy csak az öröklés mértékével felelek? Ha nem tudjuk fizetni a hitelt, végrehajtó elviszi a lakást és még marad fenn hiteltartozás, a bank terhelheti a fizetésemet? 2, Ha mindkét gyermek visszautasítja a hagyatékot, akkor ki lesz az örökös? 3, Egy olyan ingatlanról is szó van, mely csak az édesapám nevén volt, édesanyám a haszonélvezője, ezen nincs jelzálog, ezt ki örökli ha a gyermekek visszautasítják? 4, Visszautasítás esetén lehet-e ajándékozással élni? (bár logikusan gondolkozva nem). Ha nem utasítom vissza a hagyatékot de mindent édesanyámnak szeretnék ajándékozni (azt a lakást is amin a jelzálog van és melyben ő adóstárs) ezt megtehetem-e? Amennyiben igen, bármilyen formában is, a hitelhez lesz-e még közöm ezután?
2013. jan. 22. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom a válasz erre.De a hagyatéki tárgyaláson mindent

elmagyaráznak az örökléssel kapcsolatosan.Úgy tudom,aki

örököl az örökli meg az adósságokat is .

2013. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha lemondasz az örökségről,mindenestül,akkor az adósságot sem neked kell fizetni,de ott elmondanak mindent részletesen.
2013. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha át veszed az örökséget, abban az esetben igen adós társ leszel jelzálog hitelben. Amennyiben vissza utasítod, az örökséget úgy abban az esetben nem lesz a tiéd az ingatlan reád eső része, de a hitel reád eső része sem lesz a tiéd! Vagyis nem örökölsz semmit, és nem tartozol senkinek, ha vissza utasítod az örökséget. Fontos meg jegyezni hogy az elhunyt házas társa, és ha többi örökös akkor is örökölhet ha te nem veszed át az örökség reád eső részét.
2014. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!