Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jogos? Kinek...

Szerintetek ez jogos? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

6-7 évvel ezelőtt egy albérletben laktam, az ország másik végében - zűrös korszakomat éltem, el voltam kallódva, csináltam egy-két hülyeséget, majd 1 havi albérletdíj tartozással leléptem abból a lakásból - cserébe viszont, amiért nem tudtam fizetni, otthagytam a gitáromat (aminek az ára mellesleg kétszer annyi volt, mint az albérletdíj).

Most, hogy eltelt 6-7 év és benőtt a fejem lágya, vissza akarnám szerezni a hangszert és írtam az akkori albérlőtársamnak (akivel nem épp fényes viszonyban váltunk el), hogy adja vissza nekem - persze hajlandó vagyok kifizetni a mostani árát (ami még mindig kb.kétszer annyi, mint amennyi tartozást ott hagytam). Erre visszaír és az derül ki, hogy esze ágában sincs visszaadni a gitáromat! De mi jogon teszi?? Hiszen fizetnék érte, ráadásul az az ENYÉM, csak zálogban hagytam ott nála, amíg nem tudtam fizetni! Mit csináljak, hogy hajlandó legyen nekem visszaadni a gitáromat?


2013. jan. 24. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
tudod igazolni hogy a tiéd volt( illetve tiéd) ?
2013. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, az a baj, hogy papírral nem, csak azokkal az email-ekkel, amiket mostanában írtam neki (amikben visszakérem) és ő azokban elismeri, hogy az enyém és, hogy albérletdíj fejében hagytam ott. De gondolom ez nem elég...
2013. jan. 24. 13:44
 3/4 A kérdező kommentje:

Plusz: az apukám (akitől 18.születésnapomra kaptam a hangszert) tudja igazolni, hogy ő vette nekem.

Sőt, most hogy ezt leírtam, jut eszembe, hogy lehet a szüleimnél még a blokkja is megvan (ők minden papírt gondosan el szoktak tenni)!

Pár fénykép is van, amin épp játszom rajta - évekkel azelőtt, hogy odaköltöztem volna abba az albérletbe...

Szóval, igen, gyakorlatilag tudom bizonyítani, hogy az enyém.

2013. jan. 24. 13:48
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem értéktől függ az egész hogy visszaszerezheted ezután na meg az elszántságtól. Ha egy Gibsonról vagy Fenderről van szó mindenképp pereskednék érte de ha egyszerüen csak maga a gitár mivolta miatt szeretnéd visszaszerezni azért is megéri soronkívül megegyezni. Egyeztess vele időpontot és találkozzatok egy nyugis helyen, majd szép szóval tárdd fel hogy neked ennyire fontos az a gitár. Személyes megjelenésed és alkalomhoz illő jó modorod nagyban segíthet megoldani a problémát szerintem.
2013. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!