Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Szerintetek ez jogos? Kinek van igaza?

6-7 évvel ezelőtt egy albérletben laktam, az ország másik végében - zűrös korszakomat éltem, el voltam kallódva, csináltam egy-két hülyeséget, majd 1 havi albérletdíj tartozással leléptem abból a lakásból - cserébe viszont, amiért nem tudtam fizetni, otthagytam a gitáromat (aminek az ára mellesleg kétszer annyi volt, mint az albérletdíj).

Most, hogy eltelt 6-7 év és benőtt a fejem lágya, vissza akarnám szerezni a hangszert és írtam az akkori albérlőtársamnak (akivel nem épp fényes viszonyban váltunk el), hogy adja vissza nekem - persze hajlandó vagyok kifizetni a mostani árát (ami még mindig kb.kétszer annyi, mint amennyi tartozást ott hagytam). Erre visszaír és az derül ki, hogy esze ágában sincs visszaadni a gitáromat! De mi jogon teszi?? Hiszen fizetnék érte, ráadásul az az ENYÉM, csak zálogban hagytam ott nála, amíg nem tudtam fizetni! Mit csináljak, hogy hajlandó legyen nekem visszaadni a gitáromat?

2013. jan. 24. 13:26  Privát üzenet  

A válaszok
tudod igazolni hogy a tiéd volt( illetve tiéd) ?

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2013. jan. 24. 13:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát, az a baj, hogy papírral nem, csak azokkal az email-ekkel, amiket mostanában írtam neki (amikben visszakérem) és ő azokban elismeri, hogy az enyém és, hogy albérletdíj fejében hagytam ott. De gondolom ez nem elég...

# 2/4Időpont 2013. jan. 24. 13:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Plusz: az apukám (akitől 18.születésnapomra kaptam a hangszert) tudja igazolni, hogy ő vette nekem.

Sőt, most hogy ezt leírtam, jut eszembe, hogy lehet a szüleimnél még a blokkja is megvan (ők minden papírt gondosan el szoktak tenni)!

Pár fénykép is van, amin épp játszom rajta - évekkel azelőtt, hogy odaköltöztem volna abba az albérletbe...

Szóval, igen, gyakorlatilag tudom bizonyítani, hogy az enyém.

# 3/4Időpont 2013. jan. 24. 13:48 Privát üzenet
szerintem értéktől függ az egész hogy visszaszerezheted ezután na meg az elszántságtól. Ha egy Gibsonról vagy Fenderről van szó mindenképp pereskednék érte de ha egyszerüen csak maga a gitár mivolta miatt szeretnéd visszaszerezni azért is megéri soronkívül megegyezni. Egyeztess vele időpontot és találkozzatok egy nyugis helyen, majd szép szóval tárdd fel hogy neked ennyire fontos az a gitár. Személyes megjelenésed és alkalomhoz illő jó modorod nagyban segíthet megoldani a problémát szerintem.

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2013. jan. 24. 22:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jogos fellépés-e késsel érkezők 2 fős csoport támadására egy alumínium stúdióállvány?
Szerintetek kinek van igaza? Jogos, hogy visszakérjük a pénzt?
Jogos lenne? Igaza van anyukámnak?
Kinek van igaza? Jogos a haragom?
Igaza volt-e Odüsszeusznak, amikor megbüntette a kérőket? Jogos, illetve megfelelő mértékű volt-e a büntetés?
A kérdés sürgős! Osztálytársaim nagyon összevesztek egyik már nem barátukkal. A lány sírt, egész délután. De a vita jogos volt az én barátaimnak van igaza /tényleg/. Szerintetek...

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!