Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan célszerű elindulni...

Hogyan célszerű elindulni Németországba, vagy Ausztriába 5 éves kisgyerekkel? Férjem beszéli egy picit a német nyelvet, angolt alapfokon! 7 évig nemzetközi árufuvarozó volt, (jelenleg is). Ha valaki tud segítsen! (nincs segítségünk a kijutáshoz.

Figyelt kérdés

#külföldi #munkavállalás!
2013. jan. 25. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jelenleg is árufuvarozó a férjed akkor talán vele célszerű.

Nincs segítséged a kijutáshoz de még azt sem tudod hova akarsz kijutni... Bocs, lehet, hogy én nem értem a kérdést...

2013. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a válaszod köszi!én konkrétan arra lennék kíváncsi,hogy mégis hogy kellene elindulnom.itt nem arra gondolok hogy kocsival vagy vonattal...a munka lehetőség illetve az albérlet kivétele érdekelt engem pontosabban!mennyi idő ott lakást kapni(albérletet)stb...ja,és igen..konkrét város,falu hely nincs ahova mennék. Elöszőr is munkahelyet kell keresnem de hol?ki által?milyen közvetítő által?Átveréseket kerülni szeretném!remélem így már érthetőbb lett a kérdésem!
2013. jan. 26. 09:06
 3/6 anonim ***** válasza:
a munka lehetőség illetve az albérlet kivétele érdekelt engem pontosabban!mennyi idő ott lakást kapni(albérletet)stb...<-- Először is a legfontosabb, hogy be
2013. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs az előzőt véletlen elküüldtem. a munka lehetőség illetve az albérlet kivétele érdekelt engem pontosabban!mennyi idő ott lakást kapni(albérletet)stb...<-- Először is a legfontosabb, hogy beszéld a német nyelvet, mert anélkül sajnos még takarító nőnek sem vennének fel.

Feketén persze dolgozhatsz nyelvtudás nélkül is , de akkor nem jár a családi pótlék ( ami 2 havonta 150-200 ezer ft) De ha leteszed a nyelvvizsgát(középfokút) akkor szinte bárhová felvesznek.

[link] <-- ez pl Weilheimben van ( Münchentől 60km) Nagyon jó kis hely , szép és olcsó.

Albérletet : [link] itt kereshetsz. 500-600 euró havonta plusz rezsi , de azért olyan lakást kaptok , amilyen egy 5 csillagos hotel :D

Fizetés az meg 1500 euró körül már elfogadható. Alatta egy kicsivel mondjuk 1200.-ig. De persze ez attól is függ, hogy mennyit szoktatok költeni.

Amúgy ha nem beszéled a nyelvet , akkor csak ismerősök által tudsz kijutni , és feketén tudsz dolgozni.

Ahol én dolgozom ott, 1500 eurót kapnak a magyarok (németnyelvtudásnélkül) de aki beszéli a nyelvet azt átszokták venni a németekhez azok meg a dupláját kapják.

Mi nyáron költözünk ki. De már lassan egy éve németországban dolgozom.

2013. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-3 nap alatt szerezhetsz albérletet.

És kaját ne nagyon vigyetek mert ott minden olcsóbb.

Ha dohányzol/dohányoztok azt viszont vigyetek , mert ott méregdrága.

2013. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tanácsokat utána fogok nézni...!!! :)
2013. jan. 28. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!