Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elvehetik a földemet, úgy...

Revaszka kérdése:

Elvehetik a földemet, úgy hogy az én nevemen van? Többi Lent!

Figyelt kérdés
Történt hogy elköltöztünk az adott helyről, és maradt ott több mint két hektár szántóföld, és nem nagyon foglalkoztunk vele. Most pedig a gyerekek felnőttek, és mezőgazdassággal foglalkoznak. Szeretnénk újra megművelni. Meg van a térképmásolat, az adásvételi szerződés is. Szóval most más eltulajdonította magának, és más műveli. Körbe van kerítve kerítéssel, és a saját földemre nem tudok bejutni. El adni nem adhatták el, mert mi nem írtunk soha semmi eladási szerződést alá. Vagy is a mi nevünkön van, de más használja jogtalanul. Milyen lépéseket lehetne tenni, hogy újra használhassam. Nem szeretnék önkényesen viselkedni, mindenképpen hatóságilag akarom megoldni. Még annyi kérdést, hogy mivel használja, utólag követelhetek-e tőle pénzt? Olyan írjon aki ért hozzá, de persze várom mindenki válaszát! Előre is köszönöm a segítségeteket!

2013. jan. 27. 10:22
 1/3 Bandicz Béla ***** válasza:

Nem vagyok szakértő,de utánanéztem.

Igen,létezik ilyen,a jog elbirtoklásnak hívja,ám ennek alapvető feltétele,hogy az elbirtokló ingatlan esetében legalább 15 évig sajátjaként gondozza azt.Ha tehát kevesebb,mint 15 év telt el azóta,hogy nem foglalkoztatok vele,az elbirtoklás még nem valósult meg.Ebben az esetben a tulajdonosnak lehetősége van a birtokost írásban felszólítani az ingatlan kiadására vagy eziránt bírósághoz fordulni.

Fentiekből azonban számomra az következik,hogy kártérítést nem követelhettek,hacsak valódi károkozás nem történt.

Ha jobban bele szeretnél merülni a kérdésbe,írd be a keresőbe,hogy "elbirtoklás" és mindent megtudhatsz.

2013. jan. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nincs 15 éve. Azon gondolkoztam hogy egy levélben felszólítom arra, hogy adja vissza, amit el vett, de előtte minden papírt kikérek a földhivatalból.
2013. jan. 31. 08:22
 3/3 Bandicz Béla ***** válasza:
Ez helyes lépésnek tűnik.
2013. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!