Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Menyit érhet egy 1813 as...

Dropo kérdése:

Menyit érhet egy 1813 as festmény? A festő neve rajta van csak nem tudom elolvasni. Egy tájlépet ábrázol aminek a közepén egy nagy tölgy fa van. Nem tudom biztosan de kinézetre olyan mint ha vászonra festeték volna.

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 13:24
 1/2 MissYvonne ***** válasza:
Szerintem vidd el egy szakértőhöz,(aminek nem jut eszembe a hivatalos neve,talán értékbecslő,nem tudom),de olyanhoz,aki biztos nem sarlatán,és érdeklődj,vidd el hozzá a festményt,vagy ő menjen el hozzád.Mert ezt így nem lehet megállapítani.
2013. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:

Az előző az jó tanács kis módosítással. Ő ne ! menjen hozzád mert azok szoktak az átverősek lenni. Keress rá neten hogy "antikvitás" "festmény aukció". A belvárosibb rendesebb környékbelieket nézd. Vidd el és kérdezd meg több helyen is, antikvitásnál és aukciós házaknál is. Egy sokéves üzletben nem fognak átvágni, nem is érdekük. Itt is volt más a gyk-n hogy jelentkezett valaki hogy x összegért megvenné az akármit... Na azt ne.


Általában ha 100 évnél régebbi az már a régiség kategória. Számít hogy ki festette és az állapota is. Semmit ne csinálj vele! Ne mosd le, ne töröld és semmit. Max a port fújd le róla. Szépen puha rongyba csomagold. Eredeti keretben hagyd!


Antikvitásban leginkább bizományiba veszik át, vagy is ha eladták akkor felhívna/üzennek és kapod a pénzt. De ha keresettebb lehet egyből kp-ra megveszik. Mi bizományisan adtunk már el jópár dolgot.


Aukciós házban meg szinte "bármenyiért" elkelhet... már ha? De az is jó.


Érdemes mindkét üzlet típusnál megkérdezni a másik üzletet. Rendesek segítenek. Vagyis mindkét helyen megkérdezni hogy a aukció vagy az antikvitást javasolják e?


Vigyázz rá! Néha nagyon sokat érnek a padláson kallódó világháború előtti dolgok. Nem akarlak illúzió reményekbe kergetni de akár milla dollárt is érhet és ezt laikus nem tudhatja. Átverni rendes helyen nem fognak.


El se kapkodd, megkérdezni ki a festő, stb és megnézni hol jobb az ajánlat.

2013. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!