Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mostanában hogy szokás eljegyz...

Mostanában hogy szokás eljegyzéskor: karikagyűrűt vesznek, amit a menyasszony az esküvőig a bal kezén hord, majd átkerül a jobbra, vagy pedig csak egy köves gyűrűt kap a nő, és házasságkötéskor jön csak a karikagyűrű?

Figyelt kérdés
Mert régebben tudom, hogy a karikagyűrűt hordták igy, ahogy előbb irtam, de pl. egyik barátnőm köves gyűrűt kapott, és amikor rákérdeztem a karikagyűrűre, hogy az milyen lett, stb, nézett rám értetlenül, hogy azt majd esküvőre, azt még ilyenkor nem szokják...Akkor most hogy van? Vagy egyéntől és szokástól függ, hogy ki hogyan teszi?

2013. jan. 27. 21:43
 1/1 anonim válasza:

Elvileg így is lehet, úgy is lehet. A nagy köves gyűrű, az eljegyzési, amit majd (szintén lehet köves) karikagyűrűre "cserél" az esküvőn.

Aki anyagi okokból nem kíván külön az eljegyzési gyűrűre költeni, az megveheti eleve a karikagyűrűt (akár közösen is), és addig baloldalt, majd után jobboldalt hordja.


De manapság már nem veszik annyira szigoruan...pl. régen majdnem csak sárgaarany gyűrűk voltak, most meg már van ezüsttől kezdve titán-ig, mindenféle anyagból színből...igazából rajtad áll.

2013. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!