Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel apam halalt?

Hogyan dolgozzam fel apam halalt?

Figyelt kérdés
15/F Nemreg hatl meg es en teljesen kivagyok mar elni sincs kedvem :((
2013. jan. 31. 00:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekre van kitalálva a lélekvándorlás hite. Ha hiszel benne, akkor könnyebb lesz. Kezdj el sportolni valamit, az (félig) leköti a gondolataidat.


Több állapot van a halál elfogadásához vezető úton. Olvastam négyet, de hetet is.


"A halál után a gyászreakciót általában négy fázisra szokták osztani (a gyász szakaszai) és fél vagy egy évig is eltarthat, amíg ezeken a fázisokon átmegyünk (hitetlenkedés – bánat – düh – elfogadás), így tudjuk feloldani azt."

2013. jan. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Idő segíteni fog feldolgozni. Most inkább gondolj arra hogy erősnek kell lenned, hiszen most te vagy a férfi a családban, és figyelned kell rájuk. Apád is ezt szerette volna, hogy te vigyázz a családra. Ezért éljél tovább.
2013. jan. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
elsem tudtam bucsuzni! ugy erzem nincs miert elnem
2013. jan. 31. 00:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülő elvesztése minden gyerek számára hatalmas trauma. De nem hiszem, hogy édesapád azt szeretné, ha követnéd őt. Nem beszélve a többi családtagról. Természetes dolog, hogy fáj és hagyd is fájni, ne akard "megúszni" a gyász ezen szakaszát! Minden seb begyógyul egyszer, a gyógyulás azonban fájdalommal jár. Emlékezz rá szeretettel, sose felejtsd el, hiszen csak az hal meg igazán, akit elfelejtenek. Sajnos az élet rendjéhez a halál is hozzátartozik, kinek előbb, kinek utóbb, de mindannyiunkra ez a sors vár végül. Mi is hátrahagyunk majd rokonokat, barátokat, ahogy most minket is itt hagynak rokonok, barátok. Sose szégyelld a fájdalmadat és a könnyeidet senki előtt, de fogadd el, hogy ez az élet rendje! Hidd el, elmúlik majd a fájdalmad, az élet megy tovább, édesapádat pedig lassan el fogod engedni. Csak így tudsz majd megbékélni azzal, ami elkerülhetetlen. Beszélj édesanyáddal, a nagyszüleiddel, beszéld ki magadból a fájdalmadat! Ez az egyetlen módja annak, hogy fel tudd dolgozni a gyászt. Higgy nekem, működik. Sajnos már az én szüleim sem élnek. Én viszont itt vagyok, mert még dolgom van a világban, feleségem, családom lett, felelős vagyok értük. A szüleim pedig a szívemben örökké velem maradnak.
2013. jan. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
amit irtal,hogy oszinte legyek egykcsit a vegen elsirtam magam.... az en fajdalmam enyhitetlen
2013. jan. 31. 00:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem. Az én fájdalmam is enyhíthetetlen volt akkor. Mindenki, aki már veszített el számára fontos személyt, úgy érzi, ahogy most te, hogy vége, nincs tovább, sosem lel vigaszra. Pedig dehogynem. Az emberi lélek egy csodálatos valami. Ezek az állapotok és majd az összes többi, ami még követni fogja, mind azt a célt szolgálják, hogy talpra tudj állni. Ahogy múlik az idő, úgy halványul a fájdalom és marad helyette az emlékezés. Gondolj édesanyádra, legyetek egymás támaszai most! És tudod mit? Ne szégyellj kimenni a temetőbe majd és a sírnál beszélj édesapádhoz! Az az a hely, ahol ezért senki sem fog rád furcsán nézni. Búcsúzz el tőle ott! És tudd, hogy ott mindig tudsz majd beszélni hozzá és ő fentről mindig nézni fog téged és vigyázni fog rád! Ő nem azért ment el, hogy számodra véget érjen az élet. Azért ment el, mert a sors így akarta, neki máshol van már dolga, de mindig vigyázni fog rád.
2013. jan. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 14 voltam, mikor apám elhunyt...

Most vagyok 23.

Bár, én sohasem voltam jóba vele... (verések, alkohol, depresszió- részéről...) azzal nyugtattam magam, hogy az élet bizony megy tovább.

Élni pedig legyen kedved, mert Ő is csak azt mondaná, hogy kapd össze magad és legyél férfi, még, ha ez most nehéz is.

Kitartás!

2013. jan. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
koszonom a lelkesito szavakat holnap lesz a temetes....en nem fogom birni vegig nezni ahogy eltemetik :(((
2013. jan. 31. 15:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Hidd el, utána könnyebb lesz... ;)

"elbúcsúzhatsz" Tőle.

2013. jan. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
lehet hogy jobb lesz de nem akarom elfelejteni
2013. jan. 31. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!