Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért? Csak ennyi. A többi...

Miért? Csak ennyi. A többi önmagáért beszél!

Figyelt kérdés
Hello. Ez nem pont kérdés csak jolesik elmondani ami bánt: tehát vagyok én meg apám memg egy nővérem, na meg van az anyám hát itt kezdödtek a gondok! Lassan 20 leszek és egyszerüen mint (jolismert dolog másoknak is) egy 6 éves: "hol jártál, mit csináltál, kinél... Kivel voltál? " stb. én meg (nem mintha sok köze lenne hozzászerintem) probáljam azt mondani :"nem mondom meg" kapásbol jön a megszokott le***ás de mindegy. Ma viszont közel áltam hozzá hogy kétszer jol arcon vágjam nem mintha ő lenne az anyám! Hazamentem gyakszirol, mondom elmennék ő:-hova? én:-a közeli büfébe valami kajáért mert most ahoz van kedvem. ő:-oké siess.10perc mulva otthon is voltam ez ok. Utánna mondom elmennék mert dolgom volt a nagybratyoval (akit egyébként utál, hogy miér? Ha én azt tudnám! ) közölte hogy nem tetszik neki de menjek. Megjövök kb 3 ora mulva ő már vár hogy hol voltam (mintha nem mondtam volna) én:- nem mondtam? ő:-de mondtad de nem szeretem az ijesmit! én:-mit nem szeretsz? ő:-ha vele vagy! én:-mert? ő:-mert nem és kész! Mért nem tudsz itthon lenni és nekem segiteni csak igy se szó se beszéd elész és én meg le se vagyok szarva! én:-mondtam hogy megyek nem? ő:-a cuccaidat szét hagyod és nekem kell összepakolni utánad (kinthagytam szerinte egy aksis furot a műhelybe nem mintha nem ott lenne a heje, de mindeggy) én:-és azt nem birtad behozni? (ha már annyira baj hogy ott van) Ő:-nem mert én vagyok az anyád és neked az a dolgod hogy nekem segits nem az hogy csavarogj. én:-nem csavarigtam de tudtad hogy holvoltam nem? ésakkor elkezd üvölteni : hogy én hogymerek igy beszélni vele mert az ő korában ezért megverte az apja (hát meg is látszik) és ez nap mint na lejátszodik ez más témában is, és már kezd nagyon elegem lenni ebböl az egészből egyszerüen nem tudok megbékélni vele pontosabban ő veelem mintha nem is a gyereke lennék. Kérdeztem már töle hogy akartak e engem? De a válasz csak nagy csend volt! Hát ezt nem tudom mire vélni. Miez? Mért csinálja ezt? Mivan ijenkor?
2008. jún. 3. 23:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
az hiszem ezt gyengén rossz hejre irtam :(((( de mindeggy akit érdekel itt is eltudja olvasni!!!!
2008. jún. 3. 23:21
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Na te szegény.. amúgy majd elpakolják a kérdésed innen..

És próbálj mrg beszélni anyukáddal, de azt tudnod kell, ha ő tart el, akkor igenis tartozol neki beszámolóval. Ha már különmész, és magad keresed a kenyered, akkor azt csinálsz, amit akarsz. :) Nekem ez a véleményem. De ne légy ideges emiatt, mással is előfordul ez, csak kiscit korábban:) 14-15 éves korban... :)

pussz

2008. jún. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

Huh, ilyen helyzetben még hála istennek nem voltam, nem lehet egyszerű. Én a helyedben megmondanám neki kerek-perec:

- Édesanyám, 20 éves vagyok, nem az a dolgom, hogy neked itthon segítsek, hanem hogy éljem a saját életem, amíg fiatal vagyok. Ezen kívül semmi közöd hozzá, hogy mikor, hova megyek, kivel, és meddig vagyok ott.

Az ok, ha néha besegítesz otthon, én is szoktam 24 évesen, de anyám soha nem várta ezt el tőlem. Ha szépen megkér, segítek. Ha dolgozol, akkor szerintem csak akkor lesz nyugtod, ha elköltözöl, ha tanulsz, akkor meg valahogy ki kell húznod azt a pár évet.

2008. jún. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Szia!Ne gondold,hogy másnak jobb.Képzeld,én 16 éves vagyok nő,és kismama mostmár.5 évvel ezelőtt még anyámékkal laktam,a párommal még csak jártunk,amit anyámék nagyon elleneztek,hogy miért,azt én sem tudom.Minden hónapban rendszeresen oda adtam nekik a pénzt,amennyit mondtak,tehát nem tartottak el,és nem keveset kértek.A legnagyobb baj az volt,hogy a szüleim nagyon ittak,rendszeresen,és én ezt nem birtam elviselni,ezért mindig szóvá is tettem,amiért nagyon utáltak.Olyannyira,hogy dec 24.én (szenteste napján)délután elzavartak otthonról,a nénikém fogadott be.Tudni kell,hogy a párom gyakran jött másik autóval értem,mert kölcsön kérte mindig mástól,és anyámék csak azt látták,hogy mindig másik autóba ülök.Erre felhívta a páromat,és ezt mondta neki: vidd innen ezt a büdös kurvát,minden este már viszi baszni!!!Azthitte,hogy ezzel alám tesz,mert nem tudta hogy mindig a párom jön értem.Na itt telt be a pohár,hitelt vettünk fel lakásra,és azótta is boldog kapcsoltaban élünk.A szüleim mostmár belátták,hogy tévedtek,de a párom előtt már nem tudják jóvá tenni,és valahol én sem hiszem hogy el tudom felejteni azt a borzadájt.Na mindegy,én mélységesen megértelek téged,és csak azt tudom mondani,hogy kitartás,mert lesz ez még így se...Szia!
2008. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Az utólsó válaszóló vagyok,bocsi nem 16 hanem 26 éves vagyok.Bocsi elírtam.
2008. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, pattanj meg otthonról, amint lehet... Nem tudom, hány éves anyukád, de lehet, hogy klimaxol. De ha mindig is ilyen volt, akkor pfff...
2008. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Tudom, h nem ez a "kérdés" , de egy jó tanács:) : mikor leírsz egy j/ly-s szót, írd mindig az ellenkezőjét, mint amit írnál! Nagyon szemet szúr, és alapdolog!


Szerintem se kapd fel a vizet ezen, habár nekem is elegem lenne, én 20 évesen .. háát, :) biztos nem fogom hagyni h ennyire beleszóljanak mindenbe. Nem is értem ebbe mi a jó. Én a saját gyerekemet tuti nem fogom cseszegetni, de már 17 éves korában se, nemhogy 20..

A tanácsom az nekem is, hogy mondd meg neki kereken, hogy semmi köze hozzá, és egyáltalán nem az otthoni dolgok a te feladataid.

Dolgozz sokat, keress sok pénzt, és minnél hamarabb húzz el otthonról. Ha barátnőkkel kivesztek egy kérót, sokkal olcsóbb és gazdaságosabb!

2008. jún. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól válaszoltál. Anyád kicsit túl reagálta a dolgot...és legyen akármekkora barom is, meg ne üsd!!!!!

Sajnos nem könnyű feldolgozni egy szülőnek, hogy a gyereke felnőtt...lehet valóban ahogy elöttem irta valaki klimaxol...

Ha ő tart el, muszáj befognod a szádat. Lehet az övét is be tudnád fogni, ha segitenél neki egy kicsit...igy aztán később ha kötekszik, nemigazán lesz alapja...

Kitartás!

2008. jún. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szia, én 21 vagyok ugyanez velem a helyzet, ha nem durvább és már jó pár éve tart, szóval nem biztos hogy klimax.

én azt tudom ajánlani, ha elmész valahova, akkor úgy mondd, elmegyek, mert muszály, ide és ide, és ekkor és ekkor jövök. Semmiképp ne legyen másképp, mint amit mondasz, ha egyszer mondtál valamit, az legyen úgy. Mindenképp tedd hozzá: "... és amint visszajöttem segítek, ha szükség van rám..." ez így biztos jól esik neki.

Semmiképp ne háborodj fel, nem ér semmit, pont ez a célja, és ha ugrasz, csak mélyíted a szakadékot. Beszélgess vele sokat, mikor otthon vagy, akár teljesen érdektelen témákról is.

Kérdezd meg a nővéred véleményét is, ő lehet, hogy egy kicsit kívülről látja a dolgokat, sőt, lehet, hogy anyukád panaszkodik is neki, ezért el tudja mondani, mi a véleménye, mi a baj...

Sok türelmet, és ha anyukád elindítja a lavinát, csak számolgatni, lassan, nagyon lassan...és csöndben maradni. Úgyis neki van igaza,bármit mondasz ;)

2008. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát eléggé érdekes, hogy 20 évesen is még így kérdőre von az anyád, hogy hová mész... Én 20 évesen szültem, külön család meg minden, nálunk már nem az volt a téma, hogy anyám ellenőriz, hanem inkább az, hogy érdeklődött, hogy miben tud segíteni (ha kellett persze), meg jókat beszélgettünk meg most is jókat beszélgetünk. Persze lehet azért, mert én nagyon kezelhetetlen kamasz voltam, és amikor terhes lettem, eléggé le kellett hogy nyugodjak, és szerintem ennek anyám örült alegjobban :)

Na, rád visszatérve, szerintem is az lenne a legjobb, ha el tudnál költözni otthonról. Suliba jársz még vagy már dolgozol? Mert ha már dolgozol, akkor a legjobb lenne elköltözni. Ha meg tanulsz, akkor talán próbálj meg jövő ősszel más suliba menni, másik városba, és legyél koleszos. Ez már csak azért is jó, mert ha látja anyukád hogy ha nem vagy otthon, akkor sem lesz semmi bajod, felelősségteljes, felnőtt gyereke van, akkor talán normálisabb lesz veled.

2008. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!