Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Leszázalékoltak 79%-ra,...

Leszázalékoltak 79%-ra, megváltozott munkaképességűnek számítok?

Figyelt kérdés

azért fontos, mert úgy hallottam könnyebben találok munkát olyan szervezeteknél amelyek megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatnak, persze csak ha abba a kategóriába tartozom.

egy éve leszázalékoltak 80 %-ra, akkor kaptam járadékot, és csak részmunkaidőben dolgozhattam. idén egy százalékot javult az állapotom. : )



2013. febr. 5. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 60%-ra vagyok leszázalékolva (én 6%-ot "javultam"), és én is megváltozott munkaképességűnek számítok.
2013. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
határozottan igen
2013. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! nagyon sokan kecsegtetnek azzal, hogy könnyebb így munkát találni. Viszont ez tévhit. Szerintem nehezebb. Kivéve persze, hogy ha sok számítógépes programhoz értesz és ismersz még 2-3 idegennyelvet.

A legtöbb helyen 4 órában foglalkoztatnak, és minimálbért fizetnek. Ez nettó 32.000 Ft./hó. Ha olyan helyzetben vagy, hogy kapsz járadékot + kiegészítő juttatást, akkor ebből még meg is lehet élni. Akkor is kilehet jönni jól, ha van rehabilitációs kártyád.

Viszont, ha se járadék, se rehabkártya, és nem is jár semmi, akkor elég nehézes 32.000 ft-ból megélni. Amely munka kevés szakmai tudást igényel, az ugyanis ennyit fizet.

2013. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!