Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szombathelyre szeretnék...

Zmark86 kérdése:

Szombathelyre szeretnék költözni, érdekelne a helyiek véleménye a városról és hogy ott milyen munkahelyek vannak, vagy hogy mennyire egyszerű osztrákoknál elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A várossal én elégedett vagyok, szerintem jó hely. Munkahelyek... van több nagyobb cég, pl Luk, Falco, Rába stb. Az osztrákoknál nagyon sok munkahelyet hirdetnek, de azért Ausztria messze áll az álomvilágtól. A magyaroknak főleg a szarabbnak tartott munkákat osztják ki (takarító, bolti eladó, pincér, benzinkutas), ezek nem is fizetnek olyan nagyon jól, persze a magyar fizetéseknél lényegesen jobban. Viszont ha van valamilyen egyetemi végzettséged (pl mérnökök, orvosok sokan dolgoznak kinn), és jól beszélsz németül, na azzal tényleg nagy lóvét lehet összeszedni.
2013. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egy bolti eladó miért szar munka?:D Nekem más a véleményem, egyre kevesebb a munkalehetőség, szinte minden gyárban leépítések vannak. A határnál már nagyon telített, nehezebb munkát találni, de nem lehetetlen. Én régen imádtam azt a várost, de nem tudom, egyre inkább halott. Hétvégén egy lélek sincs az utcán, kivéve karneválkor meg rendezvényekkor. Délelőtt meg hemzsegnek a belvárosban az unatkozó rézbőrűek.
2013. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ja, kihagytam, a pincér sem szar munka...a baráti társaságomból dolgozik pincér, mindössze 30km-re, és 1600E a minimum amit keres. Még burgenlandi viszonylatban sem szar fizetés, az osztrák sem kap többet.
2013. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!