Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ettől a fajta...

Hogyan lehet ettől a fajta lustaságtól megszabadulni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és jelenleg gimnazista. A szüleimnél élek és még egy ideig valószínűleg fogok is. Már-már lassan bűntudatom van a lustaságom miatt. Mivel az időm legnagyobb részét a tanulás tölti ki (komoly egyetemre szeretnék menni), a maradék időben pihennék inkább, vagy kicsit szórakoznék. Szóval igazából nem vagyok lusta csak a takarításban. A szobámat értelemszerűen kitakarítom, de amikor ippen van egy kis szabadidőm és anya azt mondja hogy csináljam meg ezt meg azt, akkor annyira ideges leszek, hogy szinte fizikai fájdalmat érzek, szó szerint képes lennék fájdalmat okozni magamnak hogy ne kelljen megcsinálnom, egyszerűen idegesít az egész, nyílvánvalóan megcsinálom, de szörnyű kínszenvedések közepett. Borzasztó érzés, leírhatatlan. Van mikor anyáék elmennek valahova és azt mondják hogy márpedig kötelező megcsinálnom ezt meg azt, mert ha nem csinálom nyilvánvalóan nem is szeretem őket, képes vagyok sírni attól az érzéstől, persze csak ha nem látják, de megcsinálom. Nemigazán motivál semmi, zsebpénzt sem kapok, de az ellégé "undorító" dolog lenne, ha csak azért segítenék, mert fizetnek érte. Valakinek van ötlete, hogy hogyan tudnám úgy megcsinálni, hogy kevésbé legyen szenvedés az egész?
2013. febr. 8. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem először is próbálkozz kevés takarítással (pld.: kiporszívózni az egyik helyiséget), majd egy idő után egyre többet csinálni, így talán ráállsz, hogy meg kell csinálni a házi munkát. Sajnos nem derítettem ki a szövegből, hogy fiú vagy lány vagy, de ha a második, akkor hétvégenként elmosogathatsz, hidd el a szüleid ennyi segítségnek is örülnének.
2013. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem igazán jöttem rá, hogy fiú vagy-e vagy lány. a helyesírásodból ítélve, mert elég helyesen írtál inkább lány, de ez még nem zárja ki, hogy fiú legyél, mert fiú is írhat helyesen. Meg olyan szavakat is használtál mint pl anya, meg anyáék, a lányok szokták inkább ezt írni, fiúk inkább azt, hogy anyám, meg anyámék. És idézőjeleket is használtál, ami szintén inkább lányosabb írásnál szokott előfordulni szerintem. viszont Amikor elkezdtem olvasni a szöveget, akkor ez volt az érzésem, hogy fiú írta, és inkább ez olyan fiús probléma szokott lenni inkább legalábbis szerintem. De az a lényeg, hogy muszáj ezeket a dolgokat is megcsinálnod, mint a házimunka, mert ez a te érdeked is, hogy rendezett legyen a környezeted. a szüleidnek pedig illik segíteni. Egyetértek azzal is amit az előttem lévő írt. Tanulmányok bizonyítják egyébként, hogy ha rend van otthon, akkor az ember is nyugodtabb nem olyan fezsült, mintha zsúfolt lenne minden és minden széjjel.
2013. febr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
feszült lett volna
2013. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogyha anyukáddal együtt csinálnátok, könnyebben menne. Próbáljátok meg úgy, mert szerintem az motiváló tényező, amikor nem csak egyedül kell csinálni mindent.
2013. febr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, bár nem hiszem, hogy ez számít:) Az együtt takarítás kizárva, ha váéletlenül egyszerre csinálunk valamit, pl. anya mosogat én törölgetek, akkor kivétel nélkül veszekedésbe torkollik az egész, ha takarítanom kell, akkor az a legjobb ha hozzám sem szólnak, anya pedig nem bírja ki..
2013. febr. 10. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!