Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aktív korúak ellátása mellett...

Aktív korúak ellátása mellett lehet dolgozni részmunkaidőben, ha az csak heti 2X2 óra, azaz havi 8X 2 óra, összesen 16 órás munkaviszonyt jelent?

Figyelt kérdés

Regisztrált álláskereső vagyok és az Aktív korúak ellátását kapom 3 hónapja. Találtam egy munkalehetőséget mellé, szintén 3 hónapja, de most tudtam meg, hogy nem egyszerűsített foglalkoztatásban jelentettek be két és fél hónapja a munkahelyemen (ami elfogadható lenne ezen ellátás mellett), hanem részmunkaidőben, heti 2X2 órában, azaz, havi 8X2, összesen havi 16 órában. Havi 11. 000 Ft-ot keresek egyébként ezzel a munkával papíron. Most mit csináljak? Ha elmondom az önkormányzatnál mi történt, akkor megvonják az aktív korúak támogatását tőlem és vissza kell fizetnem amit az elmúlt 2.5 hónapban fölvettem?

Hozzáértők válaszát várnám elsősorban. S.O.S.!



2013. febr. 9. 11:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nem dolgozhatsz csak ha nem vagy bejelentve de az ugye kockázatos és ha kiderül az fájdalmas a pénzügyekre. Ha úgy dolgozol, hogy nem vagy bejelentve és kiderül akkor visszakel fizetni az addig felvett összeget, egyébként ha bármilyen munkát találsz azt be kell jelenteni és akkor nem kapsz segélyt mert munkahelyet találtál.
2013. febr. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos bajban vagy, még ha nem is tehetsz róla, bár gondolom munkaszerződést láttál, és ha azon nem az volt, hogy egyszerűsített foglalkoztatás, akkor te hibáztál.


A lényeg a lényeg: az adóbevallásod benyújtásakor a NAV fel fog figyelni a dologra, és visszakövetelik az ellátást.

Ugyanis ha dolgozol, nem lehetsz regisztrált álláskereső, és akkor nem kaphatsz fht-t sem.


Csökkentsd a problémát, menj be a munkaügyibe, jelentsd be, hogy mikor helyezkedtél el. Utána irány az önkormányzat, ahol meséld el, hogy mi történt... Sajnos előbb-utóbb úgyis bukta lesz. :(

2013. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már megoldottam. :)
2013. febr. 12. 17:00
 4/12 anonim válasza:

és szabad megkérdezni, hogy hogyan, kedves kérdező?

mert én is hasonló problémával kerültem most szembe...

2013. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Véletlenül részmunkaidővel jelentettek be, nem pedig egyszerűsített foglalkoztatással. Így voltam bejelentve 1.5 hónapig. De én úgy tudtam, hogy egyszerűsítetten dolgozom. Közben fölvettem az korúak foglalkoztatását. Azóta a fejlemény, hogy elmentem az Önkormányzathoz elmondtam, hogy fölvettem az aktív korúak ellátását, és most derült ki, hogy részmunkaidőben dolgoztam... Most várom a határozatot. Valószínűleg vissza kell fizetnem amit eddig fölvettem aktív korúak támogatását. De jobb ez így, mert ha kiderült volna mondjuk 10 hónap múlva, ne adj Isten 10 hónapnyi ellátást kellett volna visszafizetnem, az már nagyon durva lett volna!
2013. febr. 27. 07:22
 6/12 anonim válasza:
Aktív korú mellett lehet-e napi bejelentésű alkalmi munkán dolgozni, ha igen hány napot? És ezeken a napokon kaphatom-e az aktívkorút?
2013. máj. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok rossz tanácsadónak tűnni de tudomásom szerint FHT mellet nem dolgozhatsz csak amit az önkormányzat felajánl tingli tangli felesleges értelmetlen közmunkát.De ha te találsz valami munkát és nem szünteted meg a segélyedet akkor az előbb utóbb kiderül nyoma lesz legkésőbb adóbevalláskor,és jogosulatlan jogcímen való segélyfelvétel indoklással visszafizettetik veled a számodra kiutalt segélyt.Ha dolgozni akarsz segély mellet akkor max feketemunkát vállalj de az meg azért rizikós mert a munkáltató azt csinál veled amit akar.Megteheti azt is hogy ki sem fizet mondván mert nincs munkaszerződésed.
2015. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
köszönöm, kedves Kérdező; és nem tudom, tájékoztattak-e arról, hogy ha nem jelentetted volna be a helyzetet az NFSz-nél, akkor rosszhiszemű félként - most pontosan nem tudom, hogy mennyi, de az biztos, hogy bizonyos ideig nem kaphattál volna semmilyen ellátást - túl azon, hogy vissza kellett volna fizetned a jogosulatlanul felvett ellátás összegét; szóval jól döntöttél, mindenképp.
2016. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

#6/8-as kérdésre:


igen, lehet; ugyanannál a munkáltatónál heti 5, havi 15, évi 90 napot lehet mellette dolgozni, napi óralimit nincs, jelenléti ívet nem kell vezetni; felső kereseti összegkorlát sincs; és természetesen ezen feltételek teljesülése esetén kaphatod az FHT-t is mellé.

2016. aug. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aktiv korúak mellet (hivatalosan) nem dogozhatsz mert ezeknek a hivataloknak számitógépes rendszerük össze van kötve egymással (adó hivatal tb iroda szociális osztály munkaügyi központ stb) és egyből kibukik számitógépükön hogy ha te segély mellet, jövedelem adót fizetsz valahol.Szóval csak óvatosan Feketemunkát azt vállalhatsz a segély mellett ha van olyan megbízható munkáltató aki hajlandó feketén alkalmazni és rendesen ki is fizeti a munkabéredet.
2016. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!