Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a moziban diákjegyet...

Ha a moziban diákjegyet vásárolsz, és lehúzzák a vonalkódot az igazolványról, akkor ott az eladó rögtön látja hogy érvényes igazolvánnyal veszed-e a jegyet?

Figyelt kérdés
Illetve ha nem, akkor ezt ki ellenőrzi? Vagy hogy van ennek az egész menete?
2008. jún. 6. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
én vettem lejárt diákkal jegyet,nem nézték meg,csak felmutattam és ennyi...:) ( Mammutban)
2008. jún. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Elvileg nem is szabad elkérnie, ill. kivennie a kezedből. Csak felmutatod, hogy megvan... a személyit sem vehetné ki a kezedből a rendőr... Ha nagyon érdekli, hogy érvényes-e, akkor megnézi rajta a matricákat és kész.
2008. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit pontosabban: A rendőr kiveheti a személyit a kezedből. Sőt akár vissza is tarthatja, ha pl. hamisításgyanús. Ezt viszont más, nem hatósági közeg nem teheti meg. Tehát egy mozipénztárosnak csak meg kell mutatni, vagy egy jegyellenőrnek is meg kell mutatni, de átadni nem.


Az igazolvány vonalkódjának lehúzása szerintem inkább azt a célt szolgálja, hogy egy diákra egy adott előadásra nem vegyél két-öt-száz jegyet, hiszen ha öt pénztárnál állnál sorba, akkor ötször kapnál kedvezményt. Ahhoz, hogy ellenőrizni tudja a diák érvényességét igen komoly infrastruktúrára lenne szükség, amely véleményem szerint nem lenne összhangban az adott kedvezmény mértékével - emellett ugye személyiségi jogi aggályokat is felvetne - így biztos, hogy nincs ilyen jellegű ellenőrzés.

2008. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

oh. köszönöm a válaszokat.

igy már értem ezt a dolgot!

2008. jún. 6. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!