Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » S. O. S.! Dolgozok egy helyen,...

S. O. S.! Dolgozok egy helyen, ahol egyszer már felakartam mondani, de a főnököm nem ment bele a közös megegyezésbe. Azt monda rendesen mondjak fel és dolgozzam le a 30 nap felmondási időt. Ha kirúgatom magam, milyen következényei lehetnek?

Figyelt kérdés
Március elsejétől ugyanis kezdhetnék egy új helyen,ami reményeim szerint sokkal jobb lenne. Tehát ezen a héten szeretnék utoljára menni dolgozni, de nem akarom ,hogy ledolgozzam a felmondási időt. Be szeretnék menni, beszélni a főnökkel, hogy holnaptól nem jövök. Ezért milyen felmondásnak számítana ez? Vigyek felmondási levelet ?

2013. febr. 21. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
legkevesebb, hogy kérik tőled a jog szerinti felmondás lejártáig az időarányos béred kártérítésként!
2013. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hány éve dolgozol itt? Végkielégítést kapnál?


Mondj fel rendesen, munkavállalói rendes felmondással. A 30 napos felmondási idő felére a munkáltató KÖTELES!!! felmenteni a munkavégzés alól.. 15 napot kérhet tőled, hogy dolgozd le! Viszont a felmondásodban kérheted, hogy a felmondási idő másik felének a ledolgozásától tekintsen el, és utolsó munkanapod február 28. legyen. (Erre reagálni fog valamit).


Ha kéri a 15 napos ledolgozást, akkor dolgozd le (mert beperelhet és visszakövetelheti a béredet és az őt emiatt ért kárt is követelhet tőled)... az új munkáltatód meg kell értse, hogy akkor csak március második hetében tudnál kezdeni a felmondási idő miatt. (Normális munkálatót abszolút megérti, sőt, meg is szokták kérdezni, mikortól tudna kezdeni?)

2013. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ki is rúgathatod magad. Nem mész be dolgozni és nem is telefonálsz ... jövő héten garantáltan kirúg azonnali hatállyal. :) Nem lesz következménye... a kilépő papírokon már nem szerepel hogy hogy szünt meg a m.viszonyod, illetve nem is érdekel senkit. Viszont ha beleírod ezt a céget az önéletrajozodba, és később felhívja valaki egy másik cég ahova mennél - például referencia miatt - akkor valószínűleg elmesélik neki, hogy távoztál a cégtől, ami meg nem annyira jó.


Próbáld azt meg, amit írtam a 2. válaszban.

2013. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Két és fél éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen, nem tudom h járna-e. De nem is érdekel, én csak el akarok már menni onnan. Lehet esetleg olyan, hogy mondom neki hogy nem megyek be és hogy ne számítson rám, erre ő kirúg ,de a papírjaimat visszatartja? Az új helyen nem számítana hogy hogy jöttem el igaz , hamár egyszer azt mondták hogy felvesznek ?
2013. febr. 21. 10:06
 5/12 anonim ***** válasza:
3 évtől jár végkielégítés. Ha nem megy bele abba, hogy február 28-ig dolgozhass, akkor rugasd ki magad.. :) Hátrányod nem lesz belőle az új cégnél, hisz nem tudtál volna máshogy eljönni.
2013. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A papírjaidat a kilépés napját követő 3 munkanapon belül ki kell adja! Ha nem adja ki időben, attól az új m.helyen még tudsz kezdeni, azt ráérsz bevinni később is.. Nekem a legutóbbi helyemről 2 hónap után (!??) nagy fenyegetések árán adták ki a kilépő papírjaimat.
2013. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Sajnos nekem most ez a legkézenfekvőbb. Régóta elakartam szabadulni a munkahelyemről, csak nem akartam állás nélkül maradni. Most hogy így találtam , remélem rendeződnek a dolgaim. Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 21. 10:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező akar felmondani, tehát szó nincs végkielégítésről, sem a felmondási idő felének elengedéséről.

Ha nem mész be, akkor elvileg perelhet.

2013. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 EagleHUN ***** válasza:

Ezt úgy szokták intézni tudtommal hogy ne maradj állás nélkül, hogy az új munkaadóddal egyfajta előszerződést kötsz hogy tied az állás, és a másik jelenlegi munkaadónál még ledolgozhatod a felmondási időt (amit valóban 2 hétre felezhet a jelenlegi ha akar).

Így "nem ülsz 2 szék között a földre".

2013. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De csak akkor perelhet ,ha abban egyeztünk meg ,hogy ledolgozom a 30 napot és akkor nem megyek be ,ugye? Ha simán nem megyek kirúg és kész ?!
2013. febr. 21. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!