Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy magántemet...

Létezik olyan, hogy magántemető? Ha igen, akkor hol?

Figyelt kérdés

#temető #temetés #magántemető
2013. febr. 22. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen , vannak olyan temetők , ami nem az állam vagy az önkormányzat kezében van , hanem magán személyek üzemeltetik . Itt ahol lakok összesen 5 temető van . Ebből 1 van a kórház tulajdonában van , egy az önkormányzat tulajdonában , 3 pedig különböző magán személyek kezébe van .
2013. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1999. évi XLIII. törvény

a temetőkről és a temetkezésről


4. § (1) A temető tulajdonosa az állam, a települési önkormányzat, az egyház, a helyi és országos nemzetiségi önkormányzat, gazdálkodó szervezet [Ptk. 685. § c) pontja] és közhasznú szervezet lehet.

(2) Azon a településen, ahol nincs önkormányzati tulajdonú temető, gazdálkodó szervezet vagy közhasznú szervezet a temetőtulajdonban tulajdoni hányadot akkor szerezhet, ha az önkormányzat legalább 51%-os tulajdoni hányadban tulajdonosa lesz a temetőnek. Az önkormányzat tulajdoni hányada a működés során sem csökkenthető 51% alá.

2013. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat,hogy Csömörnél vagy egy? Mi a különbség egy sima és egy magántemető közt?
2013. febr. 22. 14:58
 4/12 anonim ***** válasza:
semmi, mindkettőre ugyanaz a törvény vonatkozik
2013. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondolom ott ápolva vannak a sirok,nincsenek ott sìrrablások és nem tesznek kárt a sìrkővekben? Jobban örzött hely?
2013. febr. 22. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Nincs magánnkézben lévő temető, minden esetben az önkormányzat vagy az egyház a temető tulajdonosa, legfeljebb kiadja vállalkozónak a temető rendebntartását.
2013. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 olvasd el amit a #2-ben linkeltem ... lehet is és van is
2013. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. márc. 18. 23:05
 9/12 anonim ***** válasza:

7.

Igen elolvastam amit belinkeltél, amiben le van írva hogy ki lehet a temető tulajdonosa, én itt magánszemélyt nem látok feltüntetve.

És tudomásom szerint nincs is jelenleg Magyarországon magán tulajdonban temető. De ha mégis, akkor elnézést, és érdekelne, hogy hol? Köszönöm

2013. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" gazdálkodó szervezet [Ptk. 685. § c) pontja] és közhasznú szervezet " - ez jelenti a magánt, tehát lehet egyházi, állami, önkormányzati és magán


a magánt itt nem magán személynek kell érteni (olyan csak kisállat temető lehet), hanem pl egy vállalkozás


nem tudok példát mondani, hogy a valóságban működik-e, mert - a temetői törvényt is merve - nehezen tudom elképzelni azt a vállalkozást aki nyereségesen tudja működtetni és ezzel együtt vállalni tudja a sírhelyek, kripták hosszútávú követelményeit is ... ha van, azt úgy tudom elképzelni, hogy támogatási szerződése van önkormányzattal, egyházzal

2013. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!