Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akár mennyi kávét, energia...

Akár mennyi kávét, energia italt iszok nem pörgök föl volt már mikor meg ittam 3 liter energia italt és semmi nem történt ma reggel 1 nagy bögre kávét és semmi 14 éves fiú vagyok és érdekelne miért van ez? Lécci értelmes válaszokat

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Abnormális a szervezeted.
2013. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Velem is így van,de az okát nem tudom.
2013. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 loupsolitaire ***** válasza:

A szervezet hozzászokik a koffeinhez.

Egy jóbarátom is hasonló életmódot folytatott, aztán már a reggeli 2 koffeintabletta se igazán segített.


Ezt azért olvasd el: [link]

2013. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Neéha szoktam inni csak de akkor sokat eszt nem értem és semmi bajom... és azt nem hiszem hogy hozzá van szokva a szervezetem
2013. febr. 26. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:

A túl sok koffeinnek már nincs kedvező hatása. Nem leszel élénkebb, scak mert 3* annyit iszol meg egyszerre, mint a maximális adag egy FELNŐTT szervezetnek.


Ilyeneket okozhat a sok koffein:

"Túl sok koffein azonban nyugtalanná és ingerlékennyé teheti az embert. Súlyosbíthatja a hőhullámokat, vizelethajtó hatású (következésképpen kiszárít) és hasmenést okozhat. Mi több, a kávé – koffeinnel vagy anélkül – gyomorégést válthat ki."


Meg van ilyen is:

"A túl sok koffein hatását az először a nyolcvanas évek elején leírt szindróma, a „koffeinizmus” mutatja. A gyakori fogyasztók idegesek, szorongóak voltak, rosszul aludtak, féltek bizonyos esetekben, stb. Terhességi komplikációkhoz is vezethet, ha az áldott állapotban sok koffeint fogyaszt az anyuka. Emellett nehezebben alszik el az ember, romlik az alvás minősége, növelheti a szívinfarktus veszélyét. Egy másik felmérés szerint a kávé a kialvatlan emberekben megduplázta a dühöt, és ellenségességet. Nagyobb adag már szívtáji nyomást, valamint kézreszketést idéz elő. Rendszeres (napi három vagy több pohár) tea- és kávéfogyasztók érzékelhetik, hogy egy reggeli tea vagy kávé elmaradására a szervezet koffein-elvonási tünetekkel reagál, ami fejfájás, ingerlékenység, hányinger formájában jelentkezik. A túlzott fogyasztás álmatlanságot is okoz, nem is beszélve, hogy rendkívül rontja, és elszínezi a fogakat. A rendszeres kávéfogyasztás a benne levő koffein miatt függőséget okozhat, megvonása elvonási tünetekkel járhat, általában 12 órával az utolsó csésze után. Ezek egy-két nap után elérik a csúcsot, de akár egy hétig is eltarthatnak."


Szóval csak lelkesen. Ebben a korban még sokkal károsabb is a koffein. Bár lehet ezt csak azért mondják, mert a fiatalok nem tudják hol a határ? Az energiaital és a kávé nem üdítőital. Nem arra van, hogy te kiakasztott álkapocscal húzóra leküldjed a literes kiszerelést belőlük. Igy

2013. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
előzőhöz kiegészítés: a kávé esetleg átmenetileg (!)elnyomja a fáradtságérzetet, de nem pótolja a pihenést. Nyerhetsz 1-2 órát, de előbb utóbb eléred a határaidat és akkor vagy kialszod magad, vagy tengődsz/bambulsz zombiként kávéval, vagy anélkül. Az alvás nagyon durva élénkítő hatással bír ilyenkor. :)
2013. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
NÉHA szivj el egy két szál cigit... Engem a nikotin mindig feldob..
2013. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!