Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Telephely őrzésénél kell e...

Telephely őrzésénél kell e munkáltató engedélye, hogy a saját gáz fegyverem nálam lehessen?

Figyelt kérdés
Három műszakban egyedül kell telephelyet őriznem és az érdekelne, ha veszek egy gázpisztolyt megszerzem rá az engedélyt, akkor kell e a munkáltató engedélye, hogy nálam lehessen? Természetesen rejtve viselném. Sajnos sok a kóbor kutya arra és a város szélén is van nagyon, ezért nekem két okból kéne, ha este 11kor megyek haza legyen a kutyák ellen valami és ha a telephelyen valami történne még se legyek teljesen védtelen, ha már egyedül vagyok. A másik meg hogy mi kell a viselési engedély kiváltásához és hogy mennyi van? Zoraki 914 vadászboltban lehet olcsóbb vagy neten és hogy mennyi lehet vadászboltban az ára? Köszönöm

2013. febr. 26. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg bárhol lehet nálad rejtve , ha van rá viselési engedélyed . De azért én mondanám a főnökömnek , és ha ő is bele megy akkor 100%-ban le vagy fedve . De szerintem biztosan bele megy a főnököd is , mivel oda eleve nem mernek annyira be menni , ahol fegyveres őr van .


Egyébként ha a főnököd engedélyezi a telephelyen nyugodtan leget nálad nyíltan is , hogy mindenki jól lássa . Mivel magánterület ezért még pisztollyal a kezedben is sétálgathatsz , de bőven elég , ha az öveden van jól láthatóan . Már az nagy elrettentés ( de nem kell tudniuk , hogy csak gáz pisztoly ) .


Az engedély kiváltásához az kell , hogy ne legyél bűntett előéltetű ( gondolom azzal nem lesz gondod ) . Valamint személyes okiratok kellenek még ( személyi , lakcím kártya ) és még pénz ( nem egy nagy összeg ) . A rendőrségen kell majd elintézned ezt és úgy egy hónap mire meglesz a viselési engedély .


A zoraki 914 olyan 25 körül lehet újonnan . De szerintem 914A-t vegyél , mivel azon van automata és egyes lövés is , és szerintem hasznosabb , ha egyszerre 3-mas kis sorozatokban lőnek valakire . Még javasolnám , hogy majd egyszerre 2 fajtát használj , mert mindegyiknek más a hatóanyaga és így biztosabb a hatása a legjobb a paprika( OC) és a CS felváltva való használata .

2013. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
saját fegyverrel nemlehet őrizni.
2013. márc. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké de ha nem őrzés céljából van hanem önvédelemre? Miért ne lehetne saját fegyverrel őrizni?
2013. márc. 3. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet nálad . Nálam is van saját gáz riasztó pisztoly , és gumibot . Én mikor megkérdeztem a főnökömet , még örült is neki , hogy ezek lesznek nálam .
2013. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!