Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kőszívű ember fiaiból Pál...

A kőszívű ember fiaiból Pál úrról kell emlékbeszédet készítenem Baradlay Richárd nevében. Leírnátok nekem Pál úr jellemzését? A neten sehol sem találtam meg.

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 13:55
 1/3 anonim válasza:
100%

Pál úr: Pál úr Baradlay Richárd kapitány tisztiszolgája.

Bensőséges kapcsolat alakult ki közöttük a kölcsönös szimpátiának és Pál úr jó modorának köszönhetően. Rendszerető, hű szolga, aki mindig alázatosan követte urát; ha kell, egy kis lakásban szolgálta, de vele tartott Magyarországra is, amikor menekülni kellett. Az út során nagy tapasztalatával és leleményességével segítette feljebbvalóját. Érzései, gondolatai két fő dolgon jártak, a haza önzetlen szeretetén, amelyért életét is föláldozta, és a gazdája iránti hűségen. Tisztelettudó, kimondta, amit gondolt, ezért Richárd tartott tőle, és sokszor hagyott az „öregnek” igazat. Pál úr nem ijedt meg a saját árnyékától, de kapitányától sem, vagyis egy vitában urával ugyanolyan jól helytállt, mint a véres harcban, ahol nagy termete és bivalyereje révén aratta győzelmeit.

Cselekedeteit megfontoltan és ésszerűen hajtotta végre. Ellenségével

szemben könyörtelen, de nem kegyetlen. Mások mindig jó véleménnyel bírtak felőle, tisztelték őt. Sokoldalú ember, aki helytállt a konyhában, de a harctéren sem ijedt meg az árnyékától. Barna, mély szeméből sugárzott a jóindulat és a magabiztosság, de ott csillogott benne az apai szigor is, amely különösen hatott kettejük kapcsolatára. Egy harc során, amikor Pál úr, a hős katona meghalt, Richárdból is eltűnt valami, mert ők ketten igaz kapcsolatban álltak.

Pál úr bátor, önfeláldozó, tisztelettudó hős katona volt.

2013. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Köszönöm ez segített a házimban :D
2014. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BaNaNkarakter válasza:
Kőszönöm szépen ez engem is megmentett egy 1-estől:) Sőt 5-öst kaptam!!!
2014. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!