Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha tegyük fel anorexiás...

Ha tegyük fel anorexiás vagyok, egy másik lánnyal egymást támogatjuk és tippeket adunk egymásnak, hogy veszítsünk súlyt, és ő belehal, akkor én büntethető vagyok?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy ő külföldön él, levelezünk. Tippeket cserélünk, és belehal a következményekbe. Akkor engem perelhetnek a szülei? És ha előtte megegyezünk, hogy egyikünk se felelős, ha a másikunkkal történik valami? (a kérdés 100%-ig fikcionális, csak kíváncsi vagyok)

#anorexia #mentális zavar #büntetéseljrás
2013. márc. 7. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
neked nem lenne bűntudatod ,csak a hatósági dolgok érdekelnek??!
2013. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lenne felelősséged? Függetlenül attól hogy ti megegyeztek abban, hogy nem.


A tevékenységed az öngyilkosságra való felbujtás alsó határát súrolja.

Miután az ötletet nem magától szedte, hanem tőled származik ezért nem tudod kihúzni magad belőle. Nemrég tartóztattak le valakit, mert arra szuggerált embereket hogy legyenek öngyilkosak. Nem tett semmit azon kívül hogy tippeket adott, mégis bűncselekményt követett el.

2013. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 assassins válasza:
0%
Nem. Te egy idiota vagy. Fordulj pszichológushoz!!!!
2013. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És az a rengeteg weboldal, amik arra buzdítanak, hogy fogyjunk? És a média, ami azt sugallja, hogy csak akkor vagy jó, ha olyan a tested, mint egy modellé? Különben is az anorexia egy betegség, mindenkinek a saját döntése, hogy eszik-e vagy sem.
2013. márc. 7. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, mindenki a saját döntését hozza. Azaz másokat te ne bírj, biztass olyan dolgokra amivel az épségét veszélyeztetheti.


A rendkívüli haláleseteknél feltárják a körülményeket, és visszakövethetik hozzád a dolgokat. Nehéz azt letagadni, hogy olyan tanácsot adtál valakinek, ami összefüggésbe hozható a halálesettel. Ugyanez igaz a netes blogokra, fórumokra, oldalakra. Tiltottak és a tanácsok bűncselekménynek számítanak, csak a nagy mennyiség miatt nehéz őket kimoderálni a netről.

2013. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!