Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A letiltott mobil készüléket...

A letiltott mobil készüléket külföldön lehet telefonálásra használni? Vagy esetleg csak ha független a készülék?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
A letiltott készüléket már semmi sem lehet használni, amíg fel nem oldják. Letiltani lopás miatt szokták, vagy akkor ha szenilis a tulaj és elhasználta már a PUC-kód lehetőséget is.
2013. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ez a válasz ugye nem komoly? Istenem mennyi önjelölt GSM-es van. vicc...

Tehát:

Ha független a teló akkor lehet használni külföldön. Amit itt letiltanak, az ott megy,és forditva is igaz. Azért kell,hogy független legyen,hogy ugye a külföldi kártyát bele lehessen tenni. Kint vígan tudsz vele telefonálni, de ithon nem fog működni (ha itthon tiltották le lopás, elvesztés vagy számlanemfizetés miatt. a PUK kódnak ehhez semmi köze!!!

Ha nem titok, milyen teló? Ha titok, akkor ird meg privibe, hátha tudok segiteni :)

2013. márc. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi az infót!A neten keresgéltem xperia u-t,és láttam pár hirdetést,ahol azt irják,hogy számlatartozás miatt letiltva,a másik pedig azt irja,hogy Magyarországon telefonálásra nem alkalmas a készülék.Ezért kérdeztem,hogy külföldön használható-e,mert akk. lehet megvenném a hugomnak.Szia!
2013. márc. 13. 09:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a nemzetközi listán szerepel a tiltás, akkor sehol nem használható. Ha független készülék, s csak a SIM-van tiltva, akkor más kártyával bárhol használható.
2013. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg sim függetlenitőve?Már ha nem független a teló.
2013. márc. 13. 22:21
 6/7 anonim válasza:

A függőség,és a tiltás két külön fogalom.

Ha egy telefon függő, akkor csak egy kártyát fogad el. mikor beteszel egy kártyát a telóba, a teló ellenőrzi a sim-et,hogy jo-e neki. tehát itt a kommunikáció a készülék,és a sim kártya között történik.

Ha független a teló az csak annyit tesz,hogy minden kártyát elfogad.


Ha tiltott a készülék, az azt jelenti,hogy magát a készüléket tiltották le a 15 jegyű azonosítója alapján (imei szám) lehet beletenni bármilyen kártyát, nem számit, mert itt a kommunikáció a készülék és a központ között történik. itt nem a sim a lényeg, mert a telót nem engedik fel hálóra.


Persze a sim kártyát is tudják tiltani, de itt most nem erről van szó.


Tehát ha le van tiltva a teló, akkor vissza lehet hozni hálóra az imei szám átírásával, amit természetesen büntetnek, ha jól tudom talán büncselekménynek számit, de mint minden ilyen: abból van a legtöbb pénz, amit tiltanak :)

2013. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Akkor nem érdemes megvennem ilyen készüléket,főleg,mivel lehet lopott is!Az meg nem hiányzik nekem.Üdv!
2013. márc. 16. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!