Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Talajterhelési díjjal kapcsola...

Heni_10 kérdése:

Talajterhelési díjjal kapcsolatban ki mit tud?

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél róla tudni ?
2013. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Gégény László56 válasza:
Létezik e, hogy tíz évig évente csak a talajterhelési díj aktuális összegét szedték be s ezzel tudomásul vették (vettük)a rákötés nélküli életet.Soha senki nem írta le,hogy kössél már rá mert az évenkénti díj csak 10 évre szól és utána kánaán az önkormányzat adószámláján te pedig belehalsz.
2013. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2. nem Kánaán miután rákötöttél , mert a vezetékes vízért többet kell fizetned . Még majdnem jobban jár az aki , nem köt rá , legalábbis én úgy számoltak ki a mienkét.
2013. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha nálunk köteleztek mindenkit,hogy kössön rá,de van aki nem tett eleget ennek,akkor milyen szankciót von maga után?A derítő nem felel meg az előírásoknak (nem "szivárgásmentes") és esetlegesen számlával sem tudja az illető igazolni,hogy rendszeres a "szippantás" nála.Ilyenkor mi van?
2013. márc. 19. 15:49
 5/13 anonim ***** válasza:

2012. február 1-től tízszeresére emelték, így minden elfogyasztott 1 m3 víz után legalább 1200 forintot kell fizetnie annak, akinek lenne lehetősége rácsatlakozni a csatornára, de nem tette még meg. Az 1200 forintos díj területérzékenységtől függően maximum 3600 forintra növekedhet. Az igazoltan elszállított szennyvíz után nem kell megfizetni.


Például:


Éves vízfogyasztás 2012-ben: 30 m3

Területérzékenység: 1,5

Igazoltan elszállított (kiszippantott mennyiség): 15 m3


Ez esetben (30x1200x1,5)-(15x1200x1,5)=27000 forint talajterhelési díjat kell befizetni az önkormányzatnál március 31-ig. Ez 2011-ben még 2700 forint volt. A díjemeléssel kívánja ösztözni az állam azokat, akik még nem kötöttek rá a csatornára, hogy tegyék meg.

2013. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Gégény László56 válasza:
Nem az a gond, hogy a talaj terheléséért fizetni kell, hanem az a hozzáállás, hogy 10 éve nem mondták meg-nem írták le önkormányzati szinten,hogy ez a díj a 10.év után azonnal drasztikusan emelkedni fog. Csak szedték az éves díjakat (adót)amitől a szennyezés mértéke nem változott és senki nem akart rákötni a rendszerre egy nagy beruházással mert a talajterhelési díj olcsóbb volt mint a szennyvízdíj.Ez tervezhető árbevétel volt az önkormányzat számláján szolgáltatás nélkül!Nem tudni hányan köttöttek volna a rendszerre ha tájékoztatva vannak de most sokan befürödnek.Egy átlagos család éves díja kb:7m3x12hóx1800=151200 ft.Tisztelt önkormányzat,politikusok! Ki mulasztott? Ki fog fizetni? Ez nem REZSIKÖLTSÉG???
2013. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

# 6:


Azt azért fontos kiemelni, hogy ha az emésztő ki lett szippantva és erről igazolás rendelkezésre áll, az elszállított mennyiség levonható.


Egyébként a talajterhelési díj tízszeresére emelését nem az önkormányzat határozta meg, hanem az Országgyűlés. Amennyire emlékszem a törvénymódosítást eléggé egyhangúan szavazta meg kormánypárt és ellenzék.

2013. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Gégény László56 válasza:
Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett! Te vagy a szippantós? Netalán képviselő? Olvasd el a magyarázatomat:Az alaprendelet/2003/ miről szól? AZ ÖNKORMÁNYZATI TALAJTERHELÉSI RENDELETEKBEN MI VAN LEÍRVA?? MILYEN FELSZÓLÍTÁST, VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGET KAPOTT A SZENNYVÍZKIBOCSÁTÓ ?2012 márciusban miről döntött a parlamentünk, adtak e időt a parasztnak(direkt),hogy döntse el mit akar.UNIÓS előírás? A rá adott pénzt másra költötték? A szennyvízcsonk a kapuig van előkészítve csak rá kell kötni?/lásd gázcsonk/ Kb. 10 perc alatt ennyi kérdés jött elő, kérlek írd meg konkrét válaszod.!
2013. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szippantós, sem képviselő, én sem kötöttem rá a csatornára még, ugyanúgy kell fizetnem a talajterhelési díjat.


Én Budapest XVI. kerületében lakom, itt az Önkormányzat honlapján több éve fenn vannak az információk => [link]


A talajterhelési díj tízszeresére emeléséről több internetes újságcikk is született. Emellett itt Budapesten 2011 decemberben az FTSZV tájékoztatót küldött, hogy a talajterhelési díj emelésével egyidejűleg, csak az általuk elszállított szennyvíz vonható le a díj alapjából, így 2012 áprilistól minden csatornával nem rendelkező háztartásnak az elfogyasztott vízmennyiséggel megegyező mértékű, a csatornadíjjal azonos összegű szennyvízszállítási díjat kell fizetni ezentúl előre, és nem amikor szippantósautó jön.


A talajterhelési díjnak korábban és most is az volt a célja, hogy ösztönözzön a csatornára csatlakozásra, illetve mivel az igazoltan elszállított vízmennyiség levonható az alapjából, a tényleges szennyezést úgymond büntesse. Ha Nálatok nincs kiépítve a csatorna az utcában, akkor nem kell talajterhelési díjat fizetni. Ha kiszippantatod az emésztőt a helyi illetékes szennyvízszállító céggel, az elszállított mennyiség után nem kell talajterhelési díjat fizetni. Vagy Te ragaszkodsz ahhoz, hogy többtíz m3 szennyvíz legyen az udvarodon a földben?

2013. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Gégény László56 válasza:

Kedves ismeretlen! Elnézésed kérem az eddig leírtakért, nem beszéltünk el egymás mellett csak nem egy a lakóhelyünk,de a törvény előtt mindenki egyforma. Te a fővárosban élsz /továbbiakban Bp./, én a "jobbik fővárosában" Tiszavasváriban /továbbiakban Tv/.

Néhány felkutatott adat:

Vízdíj: Bp. 244ft/m3 Tv.314ft/m3

Csat.d. 424ft/m3 Tv.320ft/m3

Szipp. 337ft/m3 TV.7800ft/forduló(4m3)-1950ft/m3


Bp.:Önkormányzat honlapján tájékoztat a díjemelésről,rendeletben módosítja a talajterhelési díjat.

Tv.:Önkormányzat csendben,a képviselőtestület választási lázban harcol,2012 nov. 30.-án 35/2012 számú rendeletét hozza a talajtehelési díjról amiben nincs leírva az új díj,viszont a régi rendeletét törli, és mellékletében kiadja a 3013.évre vonatkozó bevallási nyomtatványt ami nem ugyanaz mint a 2013 március 10.én helyi postával megküldött/sárgacsekk melléklettel/nyomtatvány.((A talajterhelési díj bevallása c. nyomtatvány 5.pontján a helyet lefelezték és oda beszúrták az 1800ft/m3 sort.

Ezek után én bevallottam a régi 180 ft/m3 díjon jan. 01-jun.04.ig /ekkor kötöttem rá a rendszerre/ 26m3-t és befizettem 4680ft-ot.

Megjegyzem, hogy a szennyvízcsatorna az úttest másik oldalán volt, kb.30éves,köztünk egy "forródrót" telefonvezeték, egy vízvezeték, egy gázvezeték van.Nekem kellett átfúrnom és az ingatlanomra bevezetni az előírt NA 160mm-es csövet amire ráköthettem a saját NA 110-es szennyvízcsövemet.Mostantól a vastagabb cső nem az én tulajdonom!! Egy forintot sem kaptam érte!

Eddig ennyi, megyek locsolódni! Szia!

2013. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!