Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segiteni, gáz-...

Tudnátok segiteni, gáz- gumilovedékes-pisztolyt választani?!

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy megbizhazó fegyverre amely 1,esetleg 2lövéssel megváltoztatja a támadó vélemenyét :)

Ugy hallottam, hogy vannak gázpisztolyok is mellyek képesek gumilövedék kilövésére,de gumilövedékes is megfelel.Pénztárca kimélő megoldásokat előnyben részesitem,de kb.30.000.Ft még belefér ,ha nagyon jó akkor esetleg többért is vásárolnék.



2013. márc. 22. 17:53
1 2
 1/15 anonim válasza:

Te vagy az én embetem! :)

gumisokat már nem engedi a törvény.

de van gumis gáz-riasztós papírral

Pl: Keserű Onesta GR

Ha gáz kell néz szét a vaterán:

[link]

Remélem tudtam segíteni.

2013. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 kovpet ***** válasza:

"gumisokat már nem engedi a törvény."


Ez nem igaz. Meg így szó szerint értelmezhetetlen is.


A muzeálisokat lettek volna illegálisok egy törvénymódosítás miatt tavaly év végén, de azt a módosítást végül nem léptették életbe. Pont a gumis muzeális fegyverek tulajdonosainak lobbitevékenysége miatt.

A gumilövedékes fegyver mint olyan nem szerepel sehol semmilyen törvényben. Jogilag nincs olyan.


A gumizható gáz-riasztó is jogilag sima gáz-riasztónak számít. A muzeális gumisok sima muzeális fegyvernek számítanak és jelen pillanatban ugyan úgy legálisan tarthatók mint régen.


Kérdező: 30-ért nem nagyon kapsz megbízható gumizható fegyvert sajnos. Mondjuk most pont van 35-ért kb Keserű Pitbull, de ha veszel hozzá töltényt meg gumit meg zsírt meg tokot (mert anélkül nem sokat ér) és gyakorolsz is vele, akkor az inkább 45-50ezer lesz. Gyakorlás nélkül viszont semmit sem ér a gumis fegyver. Gázzal csak kb kell találni, de a mellé ment gumi nem sokat ér. Gyakorlás nélkül stressz alatt viszont szinte biztos, hogy nem találsz.

2013. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kérlek adnál bővebb tájékoztatást,hogy megismerjem az a fegyvert amit használni kívánok
2013. márc. 24. 12:11
 4/15 kovpet ***** válasza:
Konkrétan mire vagy kíváncsi?
2013. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szia

A gumilövedékes fegyverek mennyire pontatlanok ?Hatótávolság milyen arányban van a joullal?

Légpuskával nagyon pontosan lövök,de tudom,hogy a pisztoly az más ezert is érdeklődöm, mert nagyon fontos lenne, hogy hozzájussak egyhez.Azt is fontosnak tartom, hogy valamennyire értsek az eszközhöz amit használok.

2013. márc. 24. 12:41
 6/15 A kérdező kommentje:
-szia
2013. márc. 24. 12:41
 7/15 kovpet ***** válasza:

Sokkal pontatlanabbak, mint a lég- vagy az éles fegyverek. Főleg a gáz-riasztók. Azok csöve agyon van akasztózva.

De tipikus önvédelmi távolságon (max 5 méter) elég gyakorlással azért kb tartható a mellalaknyi szórás.

De mindenképp a saját fegyverrel kell gyakorolni, én az egyik utoljára vásárolt fegyveremmel nem találtam el a 3m-re lévő célt elsőre pár hónapja. Sok éve sportlovök egyébként, tehát éles fegyverrel ez nem fordulhatott volna elő. Egyébként ilyen nem volt még gumissal sem nálam, általában azért jó helyre hordanak. De ez nem.

Gyakorolni kell.


A hatótáv nem számít, jogos végelem nem nagyon valósulhat meg mondjuk 10 méteren :) Egyébként a kis tömegű gumi nagyon gyorsan elveszti az energiáját.

2013. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A fizikai részt értem, mi az az akasztó?csőben vannak ilyen kiallo pöckok? :D

Hol érdemes venni ?

Milyen tipusok jöhetnek szóba?

Lőszer?

2013. márc. 24. 13:29
 9/15 kovpet ***** válasza:

Igen, kötelező tenni a csőbe olyan dolgot, ami miatt lehetetlen kilőni szilárd anyagot a csőből.

Venni ott érdemes, ahol pont kapni. :) Néha hónapokig nem kapni sehol semmit. Néha meg még választék is van.


Mivel nem tudom, hogy merre laksz, így nem tudok konkrét helyet írni, de minden nagyobb városban van fegyverbolt. Postán nem lehet ilyet rendelni sajnos, ez főleg vidékieknek probléma és főleg a garanciális esetek miatt.


Budapesten sok van, pl a Gunboxok, a Fővadászbolt, a Daisy, Nimród-Derringer, stb.


Típust ennyiért nehéz írni, ami jelenleg is van és a legolcsóbb, az a Gunboxban a Keserű Pitbull. Amit ajánlanék is, az azért drágább. Otthonvédelemre Onesta, utcára meg Alfa G30. A fegyvervideo-n találsz mindkettőről filmet.


1db lőszer engedély nélküli birtoklásáért is 2-8 év letöltendő börtönt kaphatsz, de szerencsére ezekbe nem is az kell :)

Általában 9mm riasztótöltény kell beléjük hátulról és előröl meg 12-es vagy 18-as gumi.

2013. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Előlről?

Mármint a tárba rakod vagy a csőbe ?

Ezeket a pöcköket nem lehet kifúrni ,ugye jol sejtem?!

2013. márc. 24. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!