Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyen rossz szokások ellen...

Ilyen rossz szokások ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak velem van ez, mert még senkinél se láttam ilyeneket, de akkor megkérdem.

Már amióta iskolás vagyok vannak egyre hülyébb és hülyébb mániáim amik ellen semmit se tudok tenni. Példádul észre se veszem, hogy el kezdem tikkeltetni a szemem, ilyen öt másodpercenként, egy hét múlva meg mikor már kezd zavarni már nem tudok vele leállni, magától jön. Van amikor a fejemet rázom folyton, van hogy ha a bal kezemmel csinálok valamit akkor úgy érzem muszály jobb kézzel is, meg hogy az ujjamat egy hónapig szintén kb 5 másodpercenként kiugraszottam (valami olyan hüvelykujjam van, hogy ki tudom ugrasztani, akasztani) és ezt egy hónapig csináltam, végére nagyon fájt az ujjam. Most a nyakamat nyújtogatom folyton, már ez is kezd fájni...

Ezekkel nem lehet valami csinálni? Akármennyire abba akarom hagyni, észre se veszem, hogy csinálom.



2013. márc. 23. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem kényszerbetegségre utalnak. Ha megpróbálod abbahagyni, akkor elkezdesz szorongani?

Amúgy nekem is vannak hasonló szokásaim. Például leteszek valamit, de elfog egy hülye érzés, hogy arrébb kell tennem. Vagy valamikor a vállamat kezdem el rángatni, és egy darabig nem is bírom abbahagyni. Ha a szemüvegemet megigazítom, általában többször muszáj megismételnem a mozdulatot.

2013. márc. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen hülye érzés fog el. Szerintem akkor ugyanaz van nálad is. Ha nem csinálom, ilyen hiány érzetem lesz és a végén mikor egy pillanatra nem arra koncentrálok, hogy ne csináljam, akkor folytatódik tovább...
2013. márc. 23. 02:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is kényszerbetegség.Asszem OCD néven több dolgot találsz róla (ha utána akarnál nézni).
2013. márc. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem az ilyen rögeszmék a az idegeskedéstől szoktak lenni, feszült vagy
2013. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát időnként tényleg feszült szoktam lenni. Utána nézek akkor ennek.
2013. márc. 23. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!