Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fogszabályozás kérdések?

Fogszabályozás kérdések?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy a propozício mit jelent egy fogszabályozás esetén. Tudom mi a jelentése,csak mire kell "előkészülni" az egyik nap , hogy a másik nap meg fel tegyék a rögzített fogszabit ?:) A masik kerdésem az lenne, hogy ha a mintavétel megtörténik..akkor mikorra teszik fel ?:) napok vagy órák mulva ... esetleg azonnal ?:)

2013. márc. 31. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A mintavétel után nekem két hónap volt, mire feltették. Előtte egy-két héttel el kellett mennem oda, és beraktak ilyen kis gumi cuccokat a második örlők elé és után, hogy fel lehessen rakni rá a fémgyűrűt, ami rögzíti az egész szerkezetet. Szóval mintavétel után elkészítik gipszből a fogsorod, ahhoz készítik el a fogszabályzót, ami idő.
2013. márc. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előkészületek 1-2 napba is beletelhetnek.


Első nap:

Készítenek egy teljes panoráma röntgent, mintát vesznek a fogak elhelyezkedéséről, készítenek egy beszabályozási tervet.


Másnap:

Ha úgy döntenek, hogy van elég hely a fogszabályzásra, vagy is nem kell fogat húzni, akkor kezelik a felület és elkezdik felragasztani a szabályzókat.

Ha kell fogat húzni akkor a foghúzástól számítottan 2-3 napot csúszik a folyamat.


Ezután hetente:

Hetente 1szer vagy 3naponta, mindig állítani fognak a szabályzón.


1-2 év után:

A minta alapján elkészítik az ideglenes szabályzót melyet akkor adnak át mikor már végleg lekerül a fix szabályzó.

2013. márc. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem meg volt a panoramara is es azt mondtak nem.kell fogat huzni. De valamelyik nap hivtak,hogy mehetek es ez is elhangzott , ezert kerdeztem :/ + azt mondtak,hogy kedden mennyek ugye erre a propra aztan szerdan huzos napom lesz mert ki be fogok jarkalni, es majdnem egy egesz napot ott toltok. akkor ez azt jelenti,hogy azonnal felteszik ?:/:) neharagudjatok,hogy ennyitvirok,de nem tudom :/
2013. márc. 31. 07:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit #1 válaszoló leírt, az teljesen igaz!

Valóban el tud így húzódni a folyamat.


Nálam azért nem tartott eddig a felhelyezés, mert én maszeknál csináltattam meg a fogszabályzót, ott nem tököltek. (igaz fizettem is, mint a katonatiszt)

2013. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mellesleg igen! Nagy a valószínűsége, hogy az nap fel is teszik a szabályzót!
2013. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!