Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csinál a posta, ha 15...

Mit csinál a posta, ha 15 napon belül nem kapja meg az illető az ajánlott levelet?

Figyelt kérdés
Az illető állandóan zaklat,mivel 18-án feladtam neki ajálva,buborékos borítékba egy mobilt.És még nem kapta meg.Pénteken voltam a postán és azt mondtál,h megkell várni a 15napot.Én úgy tudom az ajánlott levélnek másnap odakell érnie ráadásul belföldröl van szó.A válaszokat köszönöm!Kellemes húsvéti ünnepeket!

2013. ápr. 1. 05:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem ajánlott, hanem elsőbbségi level, aminek másnap oda kellene érni. Az ajánlott levelet kaptál egy feladovevenyt, azon van egy számsor. A számsor alapján a posta küldemény keresőjeben utána tudsz nézni, hogy hol van. A posta is ezt fogja csinálni.
2013. ápr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félreértetted a dolgot. Nem 15 napja van kézbesíteni a levelet, hanem ha a címzett 15 napig nem kapta meg a levelet, indíthatsz egy tudakozványt, hogy megkerestesd a levelet. Az ajánlott szelvény birtokában pedig megtudják nézni bármely gépes postán hol tart a leveled.


De azért azt hozzátenném ám, hogy ha te csak simán ajánlottan küldtél egy telefont, és az befér a postaládába (ami biztonságosan zárt) akkor azt a posta kézbesítettnek tekinti, fogja és bedobja, nem kell aláíratni... innentől kezdve döntsd el megkapta-e vagy sem. Nem minden esetben a posta a hibás...

2013. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nekem azt mondták a postán,hogy 15 munkanap múlva menjek vissza,mert addig nem csinálhatnak semmit!!!És ajánlott levelet nem dobhat be a ládába egy postás tudtommal!

2013. ápr. 1. 13:38
 4/9 anonim ***** válasza:
De, bedobja...
2013. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg úgy van, ahogy leírtam. (postán dolgozom 6 éve...)


15 nap múlva ha bemész indíthatsz hivatalos formában tudakozványt, amivel végig követik a levél útját. De a feladástól kezdve bármikor kérheted, hogy megnézzék neked a rendszerben hol tart a levél, ez egy ingyenes információnyújtás. (bár csak ott tudják megnézni ahol van gép is, manuális postán kicsit nehezebb)


Egyébként pedig bedobható ládába, mint ahogy írtam csak akkor, ha biztonságosan zárt és sérülésmentesen belefér a küldemény.

2013. ápr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Nekem eddig érdekes módon mindig értesítőt dobtak, ha nem tudtam átvenni, és át kellett vennem a postán. Különben mi értelme az ajánlott levélnek?
2013. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt köszönd a postásodnak. amúgy meg, ha nekem nem hisztek:


[link]

2013. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És itt is: [link]
2013. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem, és köszönöm! Természetesen a "mi kézbesítőnknek" nemkülönben! :)
2013. ápr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!